Jandarmaya 2375 Uzman Erbaş Alımı!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2 bin 375 Uzman Erbaş alımının yapılacağı açıklanmıştı. Peki başvuru şartları neler? Haberimin devamında detayları açıklıyoruz.

Jandarmaya 2375 Uzman Erbaş Alımı!

Jandarma Genel Komutanlığı Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi üzerinden bir ilan yayımlamış ve yayımladığı ilanda 2 bin 375 Uzman Erbaş alımının yapılacağını açıklamıştı. İlana başvurular 13 Temmuz ile 30 Temmuz aralarında yapılabilecek. Uzman Erbaş alımı 18 farklı kadro için yapılacak ve başvuruda bulunmak isteyenler www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvurularını tamamlayabilecek. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığı ile de yapılabilecek. Peki başvuru şartları neler?

BAŞVURU ŞARTLARI

7 Ağustosta JGK tarafından sınava çağarılma ilanı yayımlanacak ve 27 Ağustostan itibaren seçme sınavı yayımlanacak. Başvuru şartları ise şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olmak, Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul diğer branşlar için en az lise veya dengi okuldan mezun olmak, 20 yaşından gün alıp 27 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde 29 yaşını doldurmamış olmak , Seçme sınavlarını başarı ile tamamlayıp sevk edilen hastaneden Uzman Erbaş olur sağlık raporunu almak, En az 164 en fazla 210 cm olmak ve uygun boy kilo oranını sağlamak, Askeri öğrencilikle ilişkisi kesilmemiş olmak ve TSK'da istihdam etmemiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu olmak, Sicili uygun olmak, Taksirli suçlar hariç diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden fazla hürriyeti bağlayıcı ceza almamış olmak, Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkum olmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden 80 puan notu almış olmak. TSK'nın manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak aranan şartlar arasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER