Jandarma KPSS En Az 50 Puan İle Sivil Memur Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacak. Başvuru kılavuzuna göre toplamda 37 kişilik kadro ile alım yapılacak. İşte kadro dağılımı ve başvuru şartları şöyledir.

Jandarma KPSS En Az 50 Puan İle Sivil Memur Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine farklı kadrolarda sizil memur alımı yapacağını ilan etmişti. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Jandrma ve Sahil Güvenlik Akaedemisi ile Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı yapacak. Haberimizin devamında belirttiğimiz kadrolara İlk defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Yapılacak sınavlar hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet memurları kanuna tabi açıktan memur atama yolu ile toplamda 37 kişilik kadro ile Devlet memuru alımı yapılacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı 37 kişilik boş kadro ile Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi alım yapacak. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığına farklı bölgelerde Hukuk alanında 11 Uzman ve İşletme ve Muhasebe alanında ise 16 Uzman alımı yapılacak. 2 Mütercim, 3 Avukat, 1 Kimyager olmak üzere 33 memur personel alacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ise, 1 Memur, 1 Bayan Kuaförü, 1 Teknisyen ve 1 Uzman olmak üzere mrmur alımı yapacak.

Söz konusu alım kadrolarına göre, Jandarma Genel Komutanlığı KPSS den en az 60 puan almış olmak şartı arıyorker, jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ise Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 Puan almış olmak şartı arayacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Jandarma Genel Komutanlığı ve JSGA memur alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatamdaşı olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşımak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Lisans mezunlarından KPSSP3 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru tarihinin ilk günü itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir kamu kurumu veya kamu kuruluşunda hala 657 Sayılı Devlet memurları kanuna tabi olarak görev yapmıyor olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlı ksorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlil ile ilgisi bulunmamak, Hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, alım yapılacak pozisyona göre belirtilen özel nitelikleri taşımaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

İlgili ilana başvurular 11 Aralık 2018 tarihinde başlamış olup en geç 26 Aralık 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular hala devam ediyor olup adaylar başvurularını son başvuru tarihine kadar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemine e-Devlet kapısı üzerinden yapılacaktır. e-Devlet sistemine e-devlet Şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılarak yapılacaktır.

FALİYET TAKVİMİ:

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen kılavuza göre faliyet takvimi belirtildi. Buna göre Başvuruların İnternet Ortamından alınması en geç 26 Aralık 2018 tarihine kadar.

Başvuru Sonuçları ve Kontenjan Giren Adayların Yayımlanması İnterntten 16 Ocak 2019 tarihine kadar. Uygulamalı Mülakat SInavı 04 - 08 Şubat 2019 tarihlerinde. Başarı Sırasının Onayı ve Duyurulması, Sağlık Raporlarının Alınması ve Kayıt kabul işlemleri için Onayı Müteakip Duyurulacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Diğer memur alımları ve askeri personel alımlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 02:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem Cinasal
Gizem Cinasal - 3 yıl Önce

Lise ve lisans diyor :/ ön lisans neden yok

elif sert
elif sert - 3 yıl Önce

LISE MEZUNLARIN KOFER BELGESİ OLMAK ZORUNDAMI

İdris
İdris - 3 yıl Önce

Jandarma için başvurular devam ediyor mu daha yardımcı olursanız sevinirim

SIRADAKİ HABER