Jandarma Komando Alımları Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinde ki personel temin bölümü aracılığı ile jandarma komando alımları yapıyor.

Jandarma Komando Alımları Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümü aracılığı ile ihtiyaçlar doğrultusunda askeri personel alımı ilanları yayımlanmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen duyuru ile uzman erbaş alımı yapılacağı belirtilmişti.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan askeri personel alımı ilanı ile jandarma komando ve jandarma emniyet asayiş alımları yapılacağı duyuruldu. Peki alım ilanına kimler müracaat edebilir detaylar nedir ve başvurular nasıl yapılır.

ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
Askerlik hizmetini tamamlamış ya da yapıyor olmak (20 Eylül 2017'ye kadar bitirmek)
25 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular)
Askerlik terhisi üzerinden 36 ay geçmemiş olmak
164 cm'den kısa olmamak
Vücut yapısında ya da her hangi bir yerinde kusuru olmamak
Sağlık sorunu bulunmamak
Sicili temiz olmak
Jandarma Genel Komutanlığının Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş alımına başvuru yapacak olan adayların yukarıda belirtilmiş olan aranan şartlara sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Jandarma Genel Komutanlığının Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş sınıfları için alımına başvuracak olan adayların 21 Nisan 2017 tarihine kadar aşağıda ki link aracılığı ile müracaatlarını yapması gerekmektedir.

https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx
TÜM ASKERİ İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra Nur
Büşra Nur - 3 yıl Önce

Bayan Alımı var mı?

Ali
Ali - 3 yıl Önce

2017/6 da resmi klavuz yayımlanmamış ve bazı internetürleri sitelerinde terhis süresi 24 haziran yazıyor.Şimdiye kadar ki alımlarin terhis tarihi yani 2017/5 in ki 20 Eylül olarak görünüyor resmi klavuzunda bir sonraki 20 Ekim olması gerekiyor çünkü mantıken en son ekim de terhis olunuyor bir sene içinde veşuan ki terhis süresi onlara uğramadan tekrar 24 haziran yazıyor ve hak yenilmiş oluyor.neden acaba resmi klavuz yayimlanmadan sınav başvurusu açılmış merak ediyorum.

mehmet hakan
mehmet hakan - 3 yıl Önce

Arkadaşlar peki bu jandarma komando yada jandarma asayiş komando için orta okur yani ilköğretim mezunu da oluyor mu bilen var mı

Erhan
Erhan - 2 yıl Önce

Beyeler 3 yılık sözleşmeli erlik yaptim ayrıldım 90 doğumluyum basvuru yaoabilimrm