Jandarma, Kara ve Deniz Kuvvetleri Askeri Personel Alımları Yapılıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları tarafından alımlar yapılıyor. Peki alımlar nasıl yapılıyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Jandarma, Kara ve Deniz Kuvvetleri Askeri Personel Alımları Yapılıyor!

Askeri kurumlar kendi internet sitelerinden yayımladıkları ilanlar ile alımlar yapmaya devam ediyorlar. Alım ilanı yayımlayan ve başvuru süreci devam eden 3 askeri kurum bulunuyor. Bu kurumlar ise Jandarma Genel Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı. Alımlar ise çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından yapılacak. Peki başvuru koşulları neler? Hangi şartlar aranıyor?

İŞTE DETAYLAR

Kara Kuvvetleri Komutanlığı alımları 3 farklı pozisyonda alımlar yapıyor. . Başvuru süreci halen devam eden ilana göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş alımı yapacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ise 2017 veya 2018 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSSP3 Lisans Puanı 60 ve üzerinde olan adaylar arasından Deniz Sınıfı Muvazzaf Subay alımı yapacağını duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunlarının başvurabileceği 2375 uzman erbaş alımı yapıyor. Başvuruların genel şartları ise şu şekilde: ürkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak. Jandarma Genel Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenen yaş ve eğitim şartının sağlanması.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah akça
Abdullah akça - 3 yıl Önce

Kara kuvvetleri komutanlığının başvuru adresi yok internet sitesin de yardımcı olur musunuz

Soru
Soru - 3 yıl Önce

Kara kuvvetlerinde uzman çavuş alım ilanı yok.
Milleti heycanlandırmayın.

Ibrahim
Ibrahim - 3 yıl Önce

Başvuru ekranına ulaşamıyorum yardımcı olurmusunuz.

Esat
Esat - 3 yıl Önce

KKK uzman erbaş alımı sadece liselilere var ilköğretim mezunlarına yok. Lojistik olarak var ilköğretim mezunlarına oda sertifika istiyor bu iş yatar hadi geçmiş olsun ilköğretim mezunlarına piyade komando ilköğretim başvurularını başlatın bizde basvuralım

Selim
Selim - 3 yıl Önce

Karanın başvuru adresini bulamıyorum öyle bi ilan yok yardımcı olurmusunuz?

SIRADAKİ HABER