Jandarma 2018 Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi gazetede yayımlanmış olan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik branşlı sözleşmeli erbaş alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar.

Jandarma 2018 Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 06 Kasım 2018 tarihli duyuruya göre Sözleşmeli olarak Uzman erbaş alımı yapılacak. İlgili ilan Resmi Gazetenin 06 Kasım 2018 tarihli yayınında yayımlandı ve adaylardan aranan başvuru şartları ve diğer detaylar belirtildi. Söz konusu alımlar 2018 Kasım içerisinde yapılacak ve İşin Olsa ekibi olarak sizlerle ilgili ilan hakında detayları paylaşıyor olacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 Sözlşemeli uzman Erbaş alımı yapacak. Bu doğrultuda adaylardan, 01 Ocak 2018 tarihi itibarii le 20 yaşındna gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En Az ilköğretim mezunu olmak, Seçme sınavlarını başarılı bir şekilde geçebilmek ve sev kedilecek hastanelerden TSK, jandarma ve Sahil Güvenlik Sağlık yetenği yönetmeliğinde uygun olarak uzman erbaş olur raporu almak, Herhangi bir suö hükümlülüğü bulunmamak,En az 164 cm boyunda ve en fazla 210 cm boyunda olmak ve kilo ve koy ölçümü orantılı olmak, Askerl öğrencilik ile ilşkisi kesilmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

Ayrıca adaylardan askerliğini yapmış olmak şartı aranmayacak. Ancak askerliğini yapmakta iken Birlik komutanlıklarında düzenlenen nitelik belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmaları gerekmektedir. Askerlik hizmetini yapmakta iken  Askerliğe Elverişli Değildir raporu almamış olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için Terhis süresinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olması ve hemde terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olması gereklidir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az 3 yıl görev yapmış, müteakip sözleşmeşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olmak, Vücut yapısı düzgün ve vücudunun herhangi bir yerinde bir iz bulunmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Resmi gazete tarafından yayımlanan ilana göre adaylar başvurularına 08 Kasım 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 29 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sayfasından elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri alım yapılacak uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu’nda (2018-2) belirtilmiştir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için ve Resmi gazete tarafından yayımlanan duyuruya ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadircan çakır
Kadircan çakır - 2 yıl Önce

Yaa yapmayın Allah aşkına ksç aydır asayişi bekliyoruz artık açınn şu başvuruları yaa

UZMAN ADAYI
UZMAN ADAYI - 2 yıl Önce

BİZ ASAYİŞ İÇİN İLAN BEKLERKEN YAYIMLANAN İLAN LOJİSTİK 1 SENEDİR BEKLİYORUZ. ARTIK OYALAMAYIN BU KADAR İNSANI

Me saçma
Me saçma - 2 yıl Önce

Hem 27 yaş bitmemiş hem 5 yıl geçmemiş olmak

Uzman adayi
Uzman adayi - 2 yıl Önce

Hani jandarmada terhis şartı kaldırılmıştı kafalara gore ilan hem 27 istiyor hem 5 yıl şartı koyuyor askerde mantık gerçekten yok....

Oktay
Oktay @Uzman adayi - 2 yıl Önce

Ben 1 mayıs 1999 doğumluyum 1 ocak 2018 itibarı ile 20 yaşından gün almış olmak yazıyor ben başvurabiliyormuyum söylermisiniz

Suat güneş
Suat güneş - 2 yıl Önce

Şimdi ben 2 yıllık sözleşmeli erim başvuru yapa biliyormuyum ama 1 yılın kaldı sözleşmem bitmesine

mustafa
mustafa @Suat güneş - 2 yıl Önce

3 yıl bıırmedfen yapamazsın basvuru bende sozlesmelı erdım

Cihan
Cihan - 2 yıl Önce

Askerlik şartı varmı 5 yıl

Ali can
Ali can - 2 yıl Önce

Askerlik şartı yok ama askerligini yapanların üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak

İsimsiz
İsimsiz - 2 yıl Önce

Kimler başvuracak onuda biri yazsa iyi olacak . sadece meslek mi alacaklar ?? 2 yıllık mezun giremeyecek mi ?? Asayiş aşımları ne oldu ?? Bunlar hakkında biri de cıkıp açıklama yapmıyor teşekkürler