Bakan Hulusi Akar' dan Subay ve Astsubay Müjdeleri! Resmi Gazete' de Yayımlandı, Devam Edilecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından subay ve astsubay müjdeleri verilirken, Jandarma er ve erbaş alımların MSB tarafından yapılmaya devam edileceği kararı Resmi Gazete' de yayımlandı...

Bakan Hulusi Akar' dan Subay ve Astsubay Müjdeleri! Resmi Gazete' de Yayımlandı, Devam Edilecek

Resmi Gazete' de yayımlanan kararname kapsamında, Jandarmaya er ve erbaş alımlarının MSB tarafından yapılmaya devam edileceği yönünde kamuoyu bilgilendirmesi gerçekleştirildi. Bilindiği gibi Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 2019 yılı itibariyle er ve erbaş alımı yapılmayacağı ifade edilmişti.  Askerliğini yapacak kişiler, diğer kuvvet komutanlıklarının bünyesinde yer alacaklardı. Yayımlanan karar doğrultusunda da bu sürecin devam edeceği ve alımların Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

Bakan Hulusi Akar' dan subay ve astsubay müjdeleri

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bugün itibariyle gerçekleştirilen açıklamalarda da subay ve astsubay müjdelerine yer verildi. Bakan Akar yaptığı açıklamasında, subay ve astsubayların yaşam standartlarının yükseltilmesi, çeşitli ödenekler ve lojman imkanları gibi noktalarda gelen taleplerin değerlendirildiğini ve çözüme kavuşturulduğunu belirtti. Bu bağlamda " Astsubaylarımızın özlük haklarıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Statü geçiş kontenjanlarında astsubaylarımızın lehine artış oldu. Tüm personelin özlük haklarında 400 lira artış oldu. Ayrıca muvazzaflardan özel ihtisas sahibi astsubaylara ilave değişik rakamlar verildi. Gelen talepler arasında rütbe yaş haddinin 55'ten 60'a çıkarılması var. Bir diğer konu ise derece ve kademe konusu. Bu konudaki çalışmalarımız da sürüyor. Gazi astsubaylarımızdan 40 yaşını doldurmayanlara statü geçişleri için ilave hak verildi. Ayrıca sadece emekli astsubaylarımızı hedef alan, onların özlük haklarını iyileştirmeyi amaçlayan bir çalışma içindeyiz. İnşallah bu konuyu da kısa süre içinde çözeceğiz. " şeklinde konuştu. Ayrıca Bakan Akar tarafından yapılan açıklamada, uzman çavuşlarının maaşlarında 400 liralık bir iyileştirme yapıldığını ve yaş sınırının 45' ten 52 yaşa çekildiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER