9.753 Subay Astsubay Alımı Başvuru Merkezleri Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi kapsamında 9743 Subay ve Astsubay alımı gerçekleşecek. Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi 9753 subay astsubay alımı başvuru merkezleri yayımlandı. 

9.753 Subay Astsubay Alımı Başvuru Merkezleri Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde alınması planlanan Subay ve Astsubay alım başvurularına dair ÖSYM tarafından başvuru merkezleri duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kuvvet komutanlıkları bünyelerine toplam 9753 Subay ve Astsubay alımı yapılacağı açıklandı. Milli Savunma üniversite kapsamında gerçekleşecek olan 9750 Subay ve Astsubay alımları için söz konusu başvuruları ise ÖSYM nin resmi internet sayfası üzerinden aday işlemleri sistemine girilerek yapılacak.

Bu ilanlara başvuruda bulunacak olan adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemlerine girerek T.C  Kimlik ve şifreleri ile  işlemlerini yapabilecekler.

 BAŞVURU MERKEZİ İÇİN TIKLAYIN

9 bin 753 Subay ve Astsubay alımı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru kılavuzunu ÖSYM’nin  resmi internet sayfası aracılığı ile adaylara duyurdu. Kılavuza göre başvurular 9 ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 15 şubat 2018 tarihine kadar sürecek. ÖSYM'nin resmi yapmış olduğu duyuru ile birlikte açıklanan başvuru merkezleri illere göre belirtildi. Başvuru merkezlerine sizler için aşağıdaki tabloda bulabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 3 yıl Önce

Dış kaynaktan alımlar ne zaman ve yaş sınırı

fatihh
fatihh - 3 yıl Önce

bu başvuru 12.sınıflar için geçerli. Üniversite mezunları için ne zaman başvuru ?

Jdsj
Jdsj - 3 yıl Önce

2014 ve 96 olsa ne olur ki

Ayşe
Ayşe - 3 yıl Önce

Acaba 2017 ygs puanı kabul oluyor mu

Börtecina Asena
Börtecina Asena - 3 yıl Önce

Başvuru 2016 ve 2017 mezunları dışında alımı olmayacak malesef biz kadınlar sadece kho için başvuru yapabiliriz :((((

Hamza
Hamza - 3 yıl Önce

Hâlâ anlayamadım o tablodaki okul vs yerlere gidip başvurumu yapacağız.

Hamza
Hamza - 3 yıl Önce

Verdiği linke tıkladığımızda önümüze gelen sayfada iller çıkıyor o illerdeki okul vs gibi alanlar o alanlara gidip başvurumu yapacağız

memcan
memcan - 3 yıl Önce

1997 doulum arakadaşım var kayıt yapmak için nereye başvuracayız