35 Bin Polis Alımı Yapılacak (PÖH, PMYO, PAEM, POMEM) Yaş ve Diğer Şartlar Hakkında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada polis alımlarının yapılacağı aktarılmıştı. 35 bin polis alımı pöh, pmyo, pomem ve paem hakkındaki süreçler ve uygulanacak yaş ve diğer şartlar konusunda tüm açıklamalar haberimizde...

35 Bin Polis Alımı Yapılacak (PÖH, PMYO, PAEM, POMEM) Yaş ve Diğer Şartlar Hakkında

Yaptığımız haberlerde PÖH, PMYO, POMEM, PAEM konusundaki alımlara, burada uygulanan polis alım şartlarına değinmeye çalışıyoruz. Yayımlanması beklenen 35 bin polis alım ilanına yönelik adayların taleplerini gündeme taşımaya çalışıyoruz.Daha önceki haberlerimizde bu alımlarda uygulanan yaş, fiziki yeterlilikler, renk körlüğü ve mezuniyet koşulları gibi noktalarda adayların taleplerini dile getirmiş, onların isteklerine yer vermiştik.Yaptğımız haberlerde adaylardan çok fazla geri dönüş aldık. Sitemiz isinolsa.com üzerinden, mail ya da yorumlar aracılığıyla aldığımız bu geri dönüşlerde ortak düşüncenin renk körlüğü, yaş şartları ve lise mezuniyeti konusu olduğunu gördük. Adayların yapmış oldukları polis alımı, pöh ilanları gibi konulardaki yorumlarına aşağıdan erişebilirsiniz.

Renk körlüğü konusundaki talepler

Sitemiz üzerinden yorum yapan çoğu vatandaşımızın uygulanmakta olan koşullar nedeniyle renk körlüğüne takıldıkları, renk körü olmaları nedeniyle polislik hayallerinin kaybolduğunu ifade ederek, buradaki şartın kaldırılması gerektiğini söylüyorlar. Bizler isinolsa.com olarak hem polislik mesleğinin sağlık koşulları, hem de bazı gereklilikleri nedeniyle renk körü olan vatandaşlara uygun olmadığını düşünmekteyiz. Buradaki renk körlüğü koşulu, hem polisimizin can sağlığı, hem arkadaşlarının hem de milletimizin sağlığı için önemli bir noktadır. Öyle ki polislik mesleğinin büyük bir bölümü önce kendi sağlığı üzerine kuruludur. Kendini sağlıklı tutabilen bir polis, ülkesine hizmet etmeye devam edebilecektir. Bu nedenle bu koşulun kaldırılacağını düşünmemekteyiz.

Lise mezunu PÖH ve polis alımları

Yapılan yorumlardan bir kısmı lise mezunu alımların yapılması yönündeki isteklerle doluydu. 35 bin polis alımında lise mezunu alımlarının da yapılması yönünde isteklerle bizlere ulaşan ziyaretçilerimiz, seslerini duyurmaya çalıştılar. Bizler de bu polis alım sürecinde onların sesini ulaştırmaa çalışıyoruz. Lise mezunu polis alımlarının yapılması konusundaki isteklerini, gündeme taşımaya çaba sarfediyoruz.

Yaş şartı esnetilmeli mi?

Uygulanmakta olan yaş şartı esnetilere, 35 yaş sınırına çekilmeli mi? Ziyaretçilerimizin birçoğu uygulanan bu yaş şartının esnetilmesi gerektiğini ifade etmektedirler. Sizler 35 yaş sınırı getirilmesiyle alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bizlere düşünce ve isteklerinizi ulaştırabilir, gündeme taşınmasını sağlayabilirsiniz. 35 bin polis alımından anında haberdar olmak, PÖH alımı, pomem, pmyo, paem gibi alımlar gerçekleştiğinde bildirim almak isterseniz mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcuk
Selcuk - 2 yıl Önce

Yaş 35 olsun lütfen yüzbinlerce gence umut olacak 35 yaş engel değildir lütfen devlet büyüklerimiz sesimizi duysun

Bugra ceyhan
Bugra ceyhan - 2 yıl Önce

Feto yüzünden çok mağdur olduk yıllarca hakkimiz yendi lütfen yaşı esnetin 35 olsunadalet için bizim çok hakkımızı yediler.

Nida
Nida - 2 yıl Önce

Lütfen Polis ve PÖH alımları lise mezununa kadar çekilsin

Nida
Nida - 2 yıl Önce

Lütfen Polis ve PÖH alımları lise mezununa kadar çekilsin

Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Kkk boy sınırı 1.53 kadar çekilmiş . Lütfen pöh aynı durumu istiyoruz o kadar kardeşlerim bu boy konusunda mağdur ki sayın bakanım lütfen biz gençlere yardımcı olun boy KPSS puan kalksın . Parkur zorlaştırırsın. Bana savasta KPSS puanı sormucaklar efendim . Bu görevi hakkıyla verebilecek kardeşlerim girsin lütfen .

c
c - 2 yıl Önce

boy yorumlarda yazıyor neden boy demiyorsunuz ? Renk körlüğü yaş mezuniyet demişsiniz boyu yazmıyorsunuz.Ayıp boy taleplerini hiç göz önünde bulundur muyorsunuz.

Okan
Okan - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 2010 kpss sinden dolayı 35 olmalıdır. Hakkımız gitmek tedir.

Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

Yas saeti 35 olsun renk korleride girsin boyu 155 olanda gur hee canım balkonuda salona katak mı