35 Bin Polis Alımı (PÖH,PMYO,POMEM,PAEM) Yapılıyor! Yaş Şartları İyileştirilmeli Mi?

35 bin polis alımı için 2019 yılı binlerce aday tarafından merakla beklenirken, özellikle sosyal medyada PÖH, POMEM,PAEM ve PMYO alımlarına yönelik yaş şartlarının iyileştirilmesi konusunda paylaşımlar yapılmaya başlandı. Sizce 35 bin polis alımı için yaş şartlarında değişikliğe gidilmeli mi?

35 Bin Polis Alımı (PÖH,PMYO,POMEM,PAEM) Yapılıyor! Yaş Şartları İyileştirilmeli Mi?

Yaptığımız haberde 35 bin polis alımında kadro dağılımını merak eden ziyaretçilerimiz için tahminlerimizi aktarmış ve 2019 yılında olası polis alımı için ayrılabilecek muhtemel kadro sayılarına değinmiştik. Bu haberimizde, yapılacak olan polis alımının yaş şartlarının ne olacağının merak konusu olduğunu gördük. Tarafımıza gönderilen mesajlarda, 35 bin polis alımı için yaş şartlarının esnetilmesi gerektiğini düşünen çok sayıda ziyaretçimizden geri bildirim aldık.

Kadro dağılımı geçen seneyle aynı olabilir

2019 yılında yapılması planlanan 35 bin polis alımında tahmini tarih olarak Haziran ayı ve sonrasını işaret etmiştik. Geçen yılın aynı dönemlerinde gerçekleştirilen bu alıma ilişkin görüşlerimizi, tahmini dağılımları aktararak; 30 bin kişilik bir alımın minimum olacağını da belirtmiştik. Bu bağlamda ziyaretçilerimiz kadro dağılımlarının yanı sıra yaş şartlarının da ne olacağını, iyileştirmelerin yapılıp yapılmayacağını sordular.

Yaş şartları değiştirilecek mi?

isinolsa.com olarak yapılacak olan polis alımında yaş şartlarının esnetileceğini düşünmüyoruz. Öyle ki zaten daha önceki zamanlarda bu yaş şartlarıyla alakalı düzenlemeler sıklıkla gündeme getirilmişti. Yayımlanan tüm bu polis alımlarında, yaş şartlarının esnetilmesi yönünde teklifler ve çağrılar da hem bazı vekiller hem de adaylar tarafından epey yapıldı. Konuya yönelik, Haziran 2019 itibariyle yapılacağını düşündüğümüz polis alımlarında da bir iyileştirme beklemediğimizi aktarmak isteriz.

Adaylar iyileştirme bekliyor! Sizin görüşleriniz neler?

Polis alımlarıyla alakalı çok sayıda yaş şartının esnetilmesi gerektiğini düşünen ziyaretçimiz olduğunu görüyoruz. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz neler? Yorum alanından bizlerle görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 08:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat
ferhat - 2 yıl Önce

lutfen artik sesimizi duyun yas sinirini 33 yapin lise mezunlarida alinsin kpss sarti aranmasin

Selim
Selim - 2 yıl Önce

Artık şu yaş şartının düzelmesini talep ediyoruz lütfen duyun sesimizi .32 veya 35 arası olmasini rica ediyoruz

Ayşegül
Ayşegül - 2 yıl Önce

Sadece . Yaş sıkıntısı değil boy sıkıntısı da bizi engelliyor
Bunun kızlarda daha aşağı seviyelerde olmasını istiyoruz
158 boyunda birinin sadece 4 cnm yüzünden polislik mesleğini
Yapamaması kötü. Polislik alımlarının boya bağlanmadasınız
İstiyoruz . Teşekkürler

Yeşim
Yeşim - 2 yıl Önce

Evet sayın bakanım yaş sınırı esnetilsin boy şartıda 1.62 olsun bayan pöh alınsın tyt yks olmasın kpss ise 50 puan olsun tek ricamızdır açık lise mezunlarıda başvuru yapabilsin diğer arkadaş larda eminim benimle aynı düşüncedeler saygılar.

ERSİN
ERSİN - 2 yıl Önce

Pomem ve Pöh Alımlarının 2015 yılında yapılan kanun değişimi ile 3 yıldır yapılan yanlış YAŞ hesaplamasının düzenlenmesi için İvedili bir şekilde YAŞ ŞARTININ “1 Ocak 32 YAŞINI DOLDURMAMIŞ OLMAK”yani 01/01/1986 ve sonrası olarak düzenlenmesi gerekiyor. Hem Fetöcü olmayanların yıllarca elendiği alımlarda,hemde 3 senedir yapılan yanlış Yaş hesaplamasından dolayı mağdur olmuş binlerce Vatan sevdalısına Hakları iade edilmiş olacaktır.

remzi şipal
remzi şipal - 2 yıl Önce

yaş siniri 34 olsun bende canimi veririm pöhe

c
c - 2 yıl Önce

yaştan ziyade boy şartı düşürülmeli.Tsk alım yaparken 1,64 boyla yapıyor.Polis ve özel harekat 1,67 boyla olurken asker ve jandarma özel harekat 1,64 boyla alıyor ve birlikte görevlerde bulunuyorlar.Bu konuda özel bir başlıkla yazı yazmanızıda sizden rica ediyorum.

Semahat
Semahat - 2 yıl Önce

Evet sudan bahaneler uyduruklarak üniversitelerde bölümleri kapatılan yıllardır ataması yapılmayan Fransızca Öğretmenliği mezunları ve yine ataması yapılmayan bir çok meslek gurupları var bu gençler hayata küstü nasıl olsa atama yok deyip KPSS'ye girmedi yazık değilmi onca emek, eğitim yaş sınırı esnetilsin Kpss aranmasın yeni bir sınav yapılarak çocuklarımız bir meslek sahibi olsun o kapatılan kapılar açılsın