10 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? PÖH Kadro Dağılımı ve Kadın PÖH Alımları

Polis Özel Harekat (PÖH) alım süreci için takvim yaklaşıyor. Yakın zamanda yayımlanması beklenen PÖH alımı ne zaman yapılacak, kadın PÖH alımı yapılacak mı?

10 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? PÖH Kadro Dağılımı ve Kadın PÖH Alımları

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen PÖH alımı konusunda takvim yaklaşıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdelenen polis alımı için 10 bin kişilik kadronun PÖH adaylarına ayırılacağı düşünülmektedir. Daha önceki alımda kadın PÖH alımlarına yer verilmemiş, erkek PÖH alımları gerçekleştirilmişti. 10 bin PÖH alım sürecine yönelik bilinmesi gerekenleri ve kadın adayların tepkilerini de isinolsa.com dile getirmiş, sitemiz üzerinden seslerini duyurmaya çalışmıştık. Bu alımda kadın adaylara yönelik de ilanın yayımlanması beklenmektedir.

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak?

Bakan Soylu' nun açıklamalarının ardından merak edilen konuların başında yer alan sürece ilişkin net bir açıklama gerçekleştirilmemişti. Tarihin verilmediği bu açıklamalarda adayların ne zaman ilana başvurabilecekleri, şartların ne olacağı ve kadın PÖH alımlarının yapılıp yapılmayacağı gibi soru işaretleri yer almaktaydı. Daha önce yapılan alımlarda kadın adaylara yönelik ilanın yayımlanmaması tepki çekmişti. Buradan hareketle kadın adaylara da başvuru imkanı sunulacak olan bir alımın yapılması bekleniyor. Bu alımların ise 2018 yılı bitmeden yapılabileceği düşünülmektedir. Polis Özel Harekat adayları için bu bilgilendirmeyi de daha önceki alımlardan yaptığımız çıkarımlarla sizlere ulaştırıyoruz. PÖH alımları hakkında yeni bir ilan yayımlandığında bildirim almak ve ilk siz öğrenmek isterseniz mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak iOS ve Android uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Yapılacak PÖH alımları hakkında yardımlaşmak ve bilgi alışverişi sağlamak için Facebook grubumuza da katılmayı unutmayınız.

Mobil uygulamalarımız için tıklayınız.

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
kader
kader - 2 yıl Önce

umarım 2018 yılı içinde pöh alımı olur ve lise mezunları da basvurur söz verdikleri gibi.

Eda
Eda - 2 yıl Önce

Lise mezunu bayan Pöh alımı olsun yaş sınırı çıksın bizlerde bu vatanın evlatlarıyız

ayşe
ayşe - 2 yıl Önce

kesinlikle bayan alımı olmalı. ilanın yayınlanmasını bekliyoruz.

merve
merve - 2 yıl Önce

Tez zamanda tarih belli olur insallh yorulduk beklmekten

ali
ali @merve - 2 yıl Önce

aynen

EBRU
EBRU - 2 yıl Önce

Bayan poh alımı olmalı çünkü ne bayanlar var erkeklerin yapamadığıni yapacak Kadar cesur ve yürekli vatan sevgisinin bayanı erkeği olmaz

onur1200
onur1200 - 2 yıl Önce

KPSS şartı olmasın yiğitler heba olmasın KPSS İSTEMİYORUZ

Nuray ketti
Nuray ketti - 2 yıl Önce

Kpss şartlı mı olacak

Berk YILDIZ
Berk YILDIZ - 2 yıl Önce

Hadi artık ama tarih belli olsun