Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Memur Alımı ve Personel alımı kararı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 26 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan karara göre İçişleri Bakanlığı bünyesine farklı kadrolarda merkez, Taşra ve Döner Sermaye teşkilarında görevlendirmek üzere 668 Memur ve Personel alacak.

Söz konusu Resmi Gazete kararı Dolu ve Boş kadrolarda değişiklik yapılması kararı olup Bakanlığın 2024 yılı içerisinde 668 Memur kadrosu ihdası yapılmıştır. İhtiyaç doğrultusunda Bakanlığın alım yapılması için Cumhurbaşkanlığı onayı gelmiştir.

Hangi Kadrolarda Memur Kadrosu İhdası Yapıldı?

Bakanlık bünyesine 668 kişilik kadro ile;

  • 61 Merkez,
  • 573 Taşra,
  • 34 Döner Sermaye,

Teşkilatları olmak üzere Memur Alımı yapılacaktır. Aayrıca alımlar " Müfettiş, Şube Müdürü, Aile ve Sosyal Hizmetler Uzmanı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Bilgisayar İşletmeni, Şoför, Çocuk Eğitimcisi, Aile ve Sosyal Destek Uzmanı, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Hemşire, Teknsyen, Öğretmen, Din Görevlisi, Teknisyen Yardımcısı, Hizmetli, Bakıcı Anne, Aşçı, Bekçi, Seyman ve Veznedar " kadrolarında memur alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanmış olan Personel Memur alım kadrolarına göre başvurular 2024 yılı içerisinde alım yapılması planlanmaktadır. İLANLAR YAYIMLANDIĞINDA ANINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Yeni Memur alımlarında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak Eğitim, KPSS ve Yaş Şartları aranacak. Buna göre;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir Sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- 2022 veya 2023 yıllarında yapıla KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak gereklidir.

- Söz konusu kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde mezun olmak,

gibi şartlar aranacak.