Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce resmi gazetede 24 Mart 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre 33 kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanmış olan ilana göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 13 Büro Personeli,
  • 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 10 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri/ Temizlik Görevlisi)

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personel alımı ilanı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlanın başvuruları yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Buna göre 24 Mart 2023 tarihi ile başlayan başvurular en geç 7 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim