Aksaray Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan duyuru ile Aksaray Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Üniversite 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B kanunu ile 10 Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri aşağıda yer alıyor.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Aksaray Üniversitesi 10 kişilik kadro ile Lise mezunu ve Ön Lisans mezunu olmak üzere;

  • 4 Büro Personeli,
  • 3 Sağlık Teknikeri,
  • 3 Destek Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hagi Şartlar Aranacak?

Üniversiteye sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSS Şartı aranacak. 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı nedir?

Tüm pozisyonlar için adayların 18 yaşını tamamladıktan sonra 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Kontenjan Özel Şartları Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece şahsen yapacaklardır.

Başvuru Tarihleri: 19 Şubat - 5 Mart 2024

Başvuru Adresi: Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ