Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinde duyuru yayımlandı. 19 Nisan 2021 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AÇSHB sözleşmeli Personel Alımı sözlü sınav duyurusu yayımlandı ve sonuçlar açıklandı.

AİLE BAKANLIĞININ DUYURUSU:

06.11.2020 tarihinde duyurulan ve özel şartları ilan edilen 817 Sözleşmeli Personel alımı sözlü sınavı değerlendirmeleri tamamlanmıştır.

Sınavı asil olarak kazanan adaylar 21/04/2021- 30/04/2021 (mesai bitimi) tarihleri arasında tercihlerini sistem üzerinden yapacaklardır.

Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir.

Adaylar başarı puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda yerleştirilecektir.

SINAV SONUÇLARI:

Bakanlık yayımladığı duyuruda sınav sonuçlrını açıkladı.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerle birlikte duyurulan süre içinde Bakanlık Personel Genel Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir.

Adaylardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır.

Ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

Tercihler 21 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek.