Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı yapacak. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine 657 sayılı devlet memuları kanunun 4. maddesine göre 77 kişi istihdam edilecek. Peki başvuru şartları nedir? Alım yapılacak kadrolar nedir? İşte detaylar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

1 - Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

2 - Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3 - Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

4 - Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya ilişiği olmamak.

5 - 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6 - 2018 yılı ÖSYM tarafından yapılan KPSS'den Lise mezunları için P94, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden puan almış olmak,

7 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

8 - Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmediği belirlenen (tespit edilen) adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

9 - Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

10 - Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bümnyesine 77 kişilik boş kadro ile, Lise mezunu 20 Hemşire, 4 Röntgen Teknisyeni alınacak. Ön Lisans Mezunu 6 Sağlık Teknikeri, 6 Diğer Sağlık Personeli, 4 Laborant. Lisans Mezunu 20 Hemşire, 9 Fizyoterapist, 4 Ebe, 3 Diğer Sağlık Personeli ve 1 Diyetisyen alımı yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 77 kişilik sözleşmeli personel kadrosu ile başvuruları ilanın yayım tarihi ile başladı. Adaylar başvrularını 23 Temmuz 2020 - 06 Ağustos 2020 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvurular online olarak Üniversitenin resmi internet adresinden yapılacak.

BAŞVURU ADRESİ: ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim