Afyon Kocatepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan ilana göre Afyon Kocatepe Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa göre 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru kontenjan ve şartları haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 2 Mühendis alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversiteye personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

  • Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı Ve Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak,
  • PHP, HTML, JAVASCRIPT, C, Vb. güncel programlama dillerinden en az 3 (üç) tanesini bildiğini belgelemek,
  • 2022 yılına ait KPSS B grubu KPSSP3 sınavından en az 65 puan almış olmak,
  • İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Afyon Kocatepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 25 temmuz 2023 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 8 Ağustos 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ