Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede az önce 22 Mayıs 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ( AFSÜ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı gerçekleştirecek. 8 Sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Üniversite Hastanesine 8 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 1 Hemşire,
  • 2 Fizyoterapist,
  • 3 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter),
  • 1 Büro Personeli,
  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek),

Afsü Kadroları

KPSS Şartı Detayları Nedir?

Üniversite hastanesinde görevlendirmek üzere alımı yapılacak 8 personelden de KPSS Şartı talep edileceği bildirildi. Bu yönde lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Herhangi bir KPSS Taban puan şartı belirtilmemiş olup değerlendirmelerde KPSS puan sırası ele alınacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları Nelerdir?

Lise ve Ön Lisans mezunu personel alımı için ilgili kurumlardan mezun olmuş olmak, Erkeklerde 175 cm boyundan kısa boylu olmamak, Vardiyalı çalışmayı kabul etmiş olmak şartları aranacak.

Başvurular Başladı!

AFSU Hastanesi personel alımı başvuru süreci İlanın yayım tarihi ile başladı. En geç 15 güne kadar başvuru alınacak olup başvuru süreci 22 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 7 Haziran 2024 tarihine kadar başvurular devam edecektir. 

Başvurular sadece www.personel.afsu.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ve istenilen diğer belgelerle birlikte, Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru İçin Genel Şartlar Nedir?

Hastaneye Sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca adaylardan, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir. Yaş şartı olarak ise, 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

İLANIN TAM METNİ