AFAD Memur alımı için ilan yayımladı.   22 Aralık 2023 tarihi ile Resmi Gazete de gelmiş olan duyuruya göre AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ve niteliklerde 23 Memur Alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında yapılacak. Ayrıca KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirilecek olup kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

AFAD memur alımıbaşvurusu sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış ve Başvuru yapmak isteyen adayların KPSS den puan almış olmaları gerekmektedir.  Bu kapsamda başvurular En geç 21 Şubat 2024 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Her öğrenim dalı için ayrı ayrı olmak üzere, ilan edilen boş pozisyon sayısının 4 (dört) katı aday KPSS puan sıralaması esas alınarak belirlenecektir. KPSS puan türü esas alınarak yapılan sıralamaya göre en son adayın aldığı puanla eşit puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır.

23 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

AFAD bünyesinde görevlendirilmek üzere;

  • 8 (sekiz) adet kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı,
  • 15 (onbeş) adet kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı,

olmak üzere toplamda 23 Memur alımı yapılacak.

Denetçi Yardımcı Kontenjan Dağılımı:

Uzman Yardımcısı Kontenjan dağımı:

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise yukarıda tabloda da göreceğiniz gibi eğitim ve KPSS Şartları aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den İlgili puan türlerinde göre en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim şartı:

Başvurularda alım yapılacak alanına göre en a dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Yaş Şartı Belli Oldu!

2024 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

Yabancı Dil Sınavı Şartı:

Söz konusu olan Uzman Yardımcısı alımı için adaylardan 21 Şubat 2022 tarihinden sonra açıklanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) (Almanca, Fransızca, İngilizce) en az 80 (seksen) puana veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre uluslararası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul edilen yabancı dil sınav puanına sahip olmak.

DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI İLANIN TAM METNİ

UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu