Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Memur Alımı ve Personel alımı hakkında gelişmeler oldu. Ülkemizde meydana gelen Deprem Felaketi sebebi ile başvurular uzatıldı. Bu kapsamda AFAD 99 Memur Alımı ve Personel Alımı hakkında yeni bilgileri İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

AFAD 99 Memur Personel Alımı Yapacak?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanlar kapsamında bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere toplamda 99 kişi alacak. Alımlar Memur statüsünde ve Personel Statüsünde olmak üzere detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

AFAD 29 kişilik kadro ile 16 farklı şehirde olmak üzere İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Kontenjan Dağılımı İse,

Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Bilgisi:

AFAD sözleşmeli personel kapsamında istihdam edilmek üzere 70 personel alınacak. Bu kapsamda alımlar "25 temizlik Görevlisi, 4 Şoför,  19 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,  22 Büro Personeli ( 18 Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve 4 Diğer Lisans programları )" kadrolarında alım yapılacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

AFAD Memur almında ve personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Yayımlanan Kamu Personeli alımı hakkında adaylardan KPSS Şartı istenecek. Bu kapsamda yukarıdaki tabloda yer alan KPSS puan türlerinden en az 60 veya 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru Süreci Uzatıldı!

Sözleşmeli Personel Alımı ve Devlet memuru alımı hakkında başvurular uzatıldı. Bu yönde gelen açıklama şöyle:

 Ayrıca, başvuru süresi Kariyer Kapısı üzerinden devam etmekte olan “Sözleşmeli Personel Alımı” başvuruları 28 Şubat 2023 tarihi saat 17.00’ye, “İl AFAD Uzman Yardımcısı Alımı” başvuruları ise 6 Mart 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANIN DETAYLARI BURADA

DEVLET MEMURU ALIMI DETAYLARI BURADA

YENİ GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA