İçişleri Bakanlığına bağlı olan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) memur alımı için ilan yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 9 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan ilana göre AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ve niteliklerde olmak üzere 80 memur Alımı yapılacağı açıklandı. İşin Olsa ekibi olarak AFAD personel alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

AFAD 80 Memur Alımı Kontenjan Dağlımı Nedir?

  • 43 Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı
  • 8 Denetçi Yardımcısı,
  • 29 Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı,

Başvuru Genel Şartları Ne Olacak?

AFAD Memur alımında tüm pozisyonlarda geçerli olmak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu bağlamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

KPSS Puan Şartı Olacak!

AFAD Memur alımları kapsamında 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından puan almış olmak şartı aranacak. Taban puanlar 70 olarak bildirildi.

Yaş Şartı Olacak Mı?

İlgili kontenjanlar için adayların 2023 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak.) şartını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavı şartı Nedir?

Yabancı dil sınavı şartı sadece Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı pozisyonu için istenecektir. Bu kapsamda, İngilizce dil seviyesinde YDS'den en az C veya B seviyesinde puan almış olmak gereklidir.

Kontenjana Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Alım yapılacak alana göre ilgili kontenjanlar için Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı Alımı Şartları:

AFAD merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav, Atama, Yerleştirilme, Görev ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 43 (kırk üç) adet kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır

Denetçi Yardımcısı Alımı Şartları:

AFAD merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 8 (sekiz) adet kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı Alımı Şartları:

AFAD taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 29 (yirmi dokuz) adet kadroya İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

AFAD Memur alımı için başvurular farklı tarihlerde gerçekleştirilecek. Ancak alımlar 2023 yılı kapsamında yapılmakta olup başvurular Ocak ayında başlayacaktır. Aşağıda alanına göre başvuru tarihlerine ulaşabileceksiniz. Başvurular sadece İnternet ortamında e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecektir.

43 Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları: 23 Ocak 2023 saat 10:00 - 30 Ocak 2023 saat 17:00

8 Denetçi Yardımcısı Alımı Başvuruları: 16 Ocak 2023 saat 10:00 - 23 Ocak 2023 saat 17:00

29 Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları: 6 Şubat 2023 saat 10:00 - 06 Mart 2023 saat 17:00

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

SINAV TARİHLERİ GÜNCELLENDİ

  • 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremler nedeniyle personel alımına yönelik aşağıda belirtilen giriş (sözlü) sınavları Başkanlığımızca belirlenecek ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir. Belirlenecek sınav tarihleri Başkanlığımız internet sitesinde duyurulacak olup adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.

  • 20-21 Şubat 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “AFAD Denetçi Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”
  • 27 Şubat-03 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “AFAD Uzman Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”
  • 06-17 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “Sözleşmeli Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”
  • 13-17 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “İl AFAD Uzman Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”

İLANIN TAM METNİ

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim