Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru geldi. 11 Mayıs 2023 tarihinde sona ermiş olan Başvurular sonucunda sonuçlar seçimden sonra açıklanmaya başlamıştı. Bu kapsamda Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5461 Sözleşmeli Zabıta Katibi alımı gerçekleştirecek. Tüm sınav aşamalarını başarılı olarak geçiren adayların atamaları yapılacak.

5461 Zabıt Katibi Alımı Yapılacak!

Bakanlık Nisan ayında yayımladığı duyuruya göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 5461 Zabıta katibi alımı yapıyor. En az lise mezunu Zabıt Katibi alınacak.

Başvuru Sonuçları Açıklanmaya Başladı!

Bakanlık Zabıt Katibi alımı için başvuru sonuçları ve KPSS Taban puanları açıklanmaya başladı. Bu kapsamda Seçim sonrası açıklanmaya başlayan sonuçlar 30 Mayıs 2023 tarihi itibari ile duyuruluyor. 57 Adliye listesi açıklandı bile. İlgili adliye listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/adalet-bakanligi-2023-yili-5461-zabit-katibi-alimi-adliye-kontenjan-ve-taban-kpss-h44337.html

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu/adalet-bakanligi-zabit-katibi-kac-kpss-taban-puani-ile-kapatir-h38161.html

57 ADLİYE LİSTESİ: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/adalet-bakanligi-ve-cte-2023-yili-personel-sonuclari-kpss-taban-h41565.html

Zabıt Katibi Sınav tarihleri Belli Oldu!

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin altıncı fıkrasının (c) bendi uyarınca 09 Haziran 2023 Cuma ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt katibi uygulamalı sınav metinleri ve uygulamalı sınav değerlendirme kriterleri aşağıda yer almaktadır.

Zabıt Katibi Sınav Kriterleri Yayımlandı!

1- Zabıt katibi uygulamalı sınavlarının Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce geliştirilen Onparmak Klavye Programı ile yapılacağı kararlaştırılmıştır.

2- Uygulamalı sınav metinleri Genel Müdürlüğümüzce programa daha önceden kaydedilen metinler arasından sistem tarafından sınav anında otomatik olarak seçilir. Komisyonlarca metin seçimi, eklemesi ya da düzenlemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple ekran yerine basılı metin üzerinden yazmak isteyen adaylara sınav öncesinde yazacakları metne ilişkin fiziki çıktı verilemeyecektir.

3- Uygulamalı sınav süresi 3 dakika (180 saniye)'dır.

4- Uygulamalı sınav tamamlandıktan sonra sonuçlar veri tabanında saklanmak üzere program tarafından otomatik olarak kaydedilecektir.

5- Uygulamalı sınav esnasında elektrik, internet kesintisi vs. sebepler ile programın kapanması durumunda sistem tarafından sonuç kaydı yapılamayacağından adaylar sonraki bir grupta tekrar sınava alınabilecektir.

6- Uygulamalı sınav esnasında programın aday tarafından kapatılması durumunda bilgisayarın yerel işlem kaydı dosyasındaki kayıtlar kontrol edilerek bu durum tutanağa bağlanacak, adayın uygulamalı sınavı geçersiz sayılacak ve aday tekrar sınava alınmayacaktır.

7- Uygulamalı sınavda ekrana gelecek metinlerin tamamı küçük harfle hazırlanmış ve noktalama işareti ile paragraf kullanılmamıştır. Aday karşısına çıkan metne sadık kalarak noktalama, rakam veya metin dışı bir ibare eklemeksizin metni yazmalıdır.

8- Uygulama sonuç tutanağı iki adet çıkartılacaktır. Tutanaklar aday ile teslim alan görevli tarafından imzalanacak ve tutanaklardan biri adaya verilecektir.

UYGULAMALI SINAV METİNLERİ YAYIMLANDI!

Bakanlık adaylara örnek olarak 30 metinlik duyuru yayımladı. Aşağıdaki bağlantı ile örnek metinleri RAR olarak indirip PDF olarak açabilirsiniz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Değerlendirmeler Nasıl yapılacak?

Uygulamalı sınav sonuç tutanağında, hem kelime bazlı hem de vuruş bazlı sonuç yer almaktadır. Değerlendirmede kelime bazlı sonuç dikkate alınacak olup, vuruş bazlı sonuçlar bilgi mahiyetindedir.