Adalet Bakanlığının 1500 Hakim ve Savcı Alımı için personel alımı başvuruları devam edecek. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan personel alımı ilanına göre Adalet Bakanlığı 2022 yılı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Hakim ve Savcı Adayı alımı yapılacağını bildirmişti. Başvuruların ÖSYM üzerinde başlamasından sonra artık sona ermektedir. Bu kapsamda Son başvuru gününe kadar başvuru yapamayan adaylar için bir şans daha verilecek. Peki Geç Başvuru günü yapılan başvurular ile Normal başvurular arasındaki fark nedir?

1500 Memur Personel Alımı Sona Eriyor!

Hakim ve Savcı adayı alımı için başvuru süreci 4 Ekim 2022 tarihi ile başlamıştı. ÖSYM aracılığı ile yapılan alımlar sonrası başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını yapabilecek.

Adalet Bakanlığına başvuruları en geç 11 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular sadece ÖSYM aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilecekler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/adalet-bakanligi-2022-yili-1500-hakim-ve-savci-adayi-alimi-ilani-h42671.html

Geç Başvuru Günü Ne Zaman? Aradaki fark Nedir?

Başvurularını 11 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştiremeyen adaylar için ÖSYM bir başvuru süreci daha açacak. Geç Başvuru günü olarak belirtilmiş olup normal başvuruları yapamayan adaylar geç başvuru günü başvurusunu gerçekleştirebilecekler.

Adalet Bakanlığı Hakim ve Savcı Adayı alımı için geç başvuru günü 18 Ekim 2022 tarihi itibari ile gerçekleştirilecektir. Sadece tek gün başvuru alınacak olup adaylar aynı gün içerisinde başvurusunu yapamaz sa başvuru hakkını kaybedecektir.

Başvuru ücreti ne kadar?

1500 Hakim ve Savcı adayı alımı için başvuru ücreti sınav giriş sayısına göre değişiyor. Sınav ücreti başvuru yapıldıktan sonra ödenmesi gereklidir. En geç 12 Ekim 2022 tarihine kadar ödeme hakkı vardır. Buna göre,

1 sınava katılan adaylar için 310,00 TL,

2 sınava katılan adaylar için 465,00 TL,

3 sınava katılan adaylar için 620,00 TL’dir.

Geç başvuru günü başvuru yapacaklarda ise başvuru ücreti daha fazladır. Normal başvuru ile Geç başvuru günü arasındaki fark budur. Peki 18 Ekim 2022 tarihinde yapılacak başvurular için sınav ücreti;

1 sınava katılan adaylar için 465,00 TL,

2 sınava katılan adaylar için 697,50 TL,

3 sınava katılan adaylar için 930,00 TL’dir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

Editör: TE Bilisim