Polis Akademisi Başkanlığı Polis alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce Gelmiş olan duyuruya göre 30. Dönem POMEM kapsamında polis alımı hakkında duyuru. Bu kapsamda 30. Dönem POMEM Giriş sınavı fiziki yeterlilik parkuru ile Sınava katılacak adayların kayıt kabul ve aşamaları hakında duyuru yayımlandı.

10600 Polis Alımı Yapılıyor!

Polis Akademisi Başkanlığı 2023 yılı kapsamında yayımlamış olduğu 30. Dönem POMEM polis alımı için Kadın Erkek adaylardan başvuru almıştı. Buna göre Başvuru aşamalarını geçen adaylar şimdi sınavlara katılacaklar. Sınav aşamalarını başarılı geçen,

  • Lisans mezunu 8.000 Kişi ( 6800 Erkek ve 1200 Kadın )
  • Ön Lisans Mezunu 2.000 Kişi ( 1700 Erkek ve 300 Kadın )

Aday istihdam edilecektir.

Polis Akademisi İki Duyuru Birden Yayımladı!

Az önce 6 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan duyuruya göre " FYT talimatları ve Sınav aşamaları " duyurulmuştur.

30. Dönem POMEM Giriş Sınavına Katılacak Adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Merkezleri ile Sınav Tarihleri

Söz konusu 30. Dönem POMEM kapsamında Sınav Aşamaları " Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı " ilgili aşamalara katılacak adatlar Durumlarını İnternet üzerinden sorgulayabilecekler. 

Söz konusu ilan edilen tarihler ile Sınav Merkezinde adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı işlemleri yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasını başarı ile geçen adaylar Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek ileriki bir tarihte Mülakat Sınavı aşamasına katılacaklardır. 

Sınav Giriş Belgesi için tıklayınız

 Sağlık Bilgi Formu için tıklayınız.

Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi için tıklayınız.

Aday Seçme ve Değerlendirme Kılavuzu için tıklayınız.

30. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU TALİMATI

Polis Akademisi başkanlığı 12 Adımlık Fiziki Yeterlilik parkuru talimatlarını duyurdu. Adaylar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan sınava tabbi tutulacaklardır.

Fiziki Yeterlilik Sınavı Talimatları Burada