Belediyelere Memur Alımı başvuruları başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyurulara göre Belediyeler bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda isitihdam edilmek üzere 25 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular KPSS puanı ile Lisans mezunu adaylardan gerçekleştirilecek. İşin Olsa Ekibi olarak sizlere bu haberimizde Başvurusu Bugün başlamış olan Belediye ilanlarını aktaracağız.

Başvurular Bugün Başladı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Belediye memur alımı ilanlarına göre Başvuruları Bugün başlayan Belediyeler 25 memur Alımı yapacak. Bu kapsamda başvurular 20 Kasım 2023 tarihi ile başlamış olup en geç Bu hafta içerisinde yapılmış olması gerekmektedir. 

25 Memur Alımı Yapılacak!

Belediyeler tarafından yayımlanmış olan Memur alımı ilanları için toplamda 25 memur alımı yapılacak. Buna göre alımlar;

 • Şehir Plancısı,
 • Mühendis,
 • Ekonomist,
 • Veznedar,
 • Düz Memur,
 • Zabıta memuru,
 • Veteriner Hekim,
 • Mühendis,
 • Mimar,

kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS şartı Nedir?

Belediyeler memur alımları için 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olan adaylar aranmaktadır.

3 Şehirde Memur Alımı Yapılacak!

Yayımlanan Belediye memur alımı ilanlarına göre alımlar ;

 • Tekirdağ,
 • İstanbul,
 • Aydın,

Belediye İlan Detayları:

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi: 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ tarafından memur alımları " 2 Veznedar ve 8 Düz Memur " kadrolarında gerçekleştirilecek. İlan 12 Ekim 2023 tarihinde duyurulmuştu ve başvurular Bugün ( 20 Kasım 2023 ) itibari ile başladı. Başvurular sadece İstenen belgelerle ve Başvuru formu ile gerçekleştirilecek. 

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/teski-kpss-60-puan-ile-memur-alimi-basvurusu-basladi-2-h45524.html

İstanbul Adalar Belediyesi:

Belediye memur alımları farklı kadrolarda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;11 kişilik boş kadro ile " Düz Memur, 2 Mimar, 2 Mühendis, 1 Veteriner Hekim, 4 Zabıta Memuru" alımı gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/adalar-belediyesi-b-sinifi-ehliyet-ile-memur-alimi-basvurusu-basladi-h45522.html

Aydın Efeler Belediyesi:

Efeler Belediyesi yayımladığı ilana göre Teknik Hizmetler sınıfında 5. ve 6. dereceli kadrolarda istihdam edilmek üzere; 1 Şehir Plancısı, 2 Mühendis, 1 Ekonomist, alımı gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETYALARI: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/60-kpss-puani-ile-lisans-mezunu-memur-alimi-efeler-belediyesi-h45175.html