Polis Akademisi Polis alımı duyuruları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan duyuru ile Polis Akademisi bünyesine Kadın Erkek ve Ön Lisans ve Lisans mezunu 13 bin polis alımı yapacağını bildirmişti. KPSS puanına göre sonuçları duyuran Akademiden gelen son dakika duyurusuna göre POMEM Giriş sınavına katılacak adaylar için de duyuru yayımlandı. Söz konusu duyuruya göre Sınava katılacak adayların önemli bir adımı gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları Açıklandı

Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde öğrenim gören ve 29. Dönem mezuniyetini başarıyla tamamlayan aday memur adayları için beklenen an geldi. Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Öğretim Yönetmeliği'nin 21. maddesinin 1. fıkrasına göre, POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

Bu amir hükmü gereğince, 29. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, önemli bir aşama olan Eğitim Sonu Sınavı'na tabi tutulmuşlardır.

Sınav Sonuçları Açıklandı

Sınav, 01-03 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiş ve öğrenciler, eğitimleri süresince edindikleri bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı bulmuşlardır. Sınav sonuçları, merakla beklenen an geldiğinde resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmıştır. Aday memur adayları, sınav sonuçlarını öğrenmek için "Sonuç İçin Tıklayınız..." bağlantısını kullanabilirler.

Bu sonuçlar, aday memur adaylarının gelecekteki kariyerlerinde önemli bir dönemeçtir. Başarıyla tamamlanan eğitim sürecinin ardından elde edilen sınav sonuçları, aday memur adaylarının polis teşkilatına katılma ve aktif göreve başlama süreçlerini belirleyecektir.

Sonuç İçin Tıklayınız…

GELİŞMELERİ VE YENİ ALIM İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASNI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Geleceğe Yolculuk Başlıyor

Bu anlamlı süreç, aday memur adaylarının eğitim, disiplin ve profesyonellik konularındaki yeteneklerini değerlendirerek, güvenilir ve etkili bir polis teşkilatının oluşturulmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinin bu önemli sınavda gösterdikleri performans, gelecekteki polis hizmetlerinin kalitesini etkileyecek ve toplum güvenliğine katkıda bulunacaktır.

Başarılarınızla Gurur Duyuyoruz

Aday memur adayları, sınav sonuçlarını değerlendirerek, başarılarıyla gurur duyarken, polis teşkilatının bir parçası olma yolunda atacakları adımları planlamaya başlayacaklardır. Bu aşamada, aday memur adaylarına yeni görevlerinde başarılar diler ve toplum güvenliğine katkı sağlamalarını temenni ederiz.

Editör: TE Bilisim