Beklenen Bekçi Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Polis Akademisi Başkanlığından gelmiş olan duyuruya göre Bekçi alımı başvurusu başladı. Söz konusu yayımlanmış olan Bekçi alımı ilanı için tüm gelişmeler geldi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 26 farklı şehirde Bekçi alımı yapılacağı açıklandı. İlgili ilana göre Bekçi alımları Erkek adaylardan olmak üzere Lise mezunu adyalardan yapılacak. 

Peki Bekçi alımı başvurusu nasıl yapılacak? Sınav ücreti ne kadar? Başvuru için istenen belgeler nelerdir?

2023 Yılı Bekçi Alımı Ön Başvurusu Başladı!

Adayların uzun zamandır beklediği ilan başvuru ekranı ile birlikte geldi. Şartları sağlayan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Bu kapsamda Başvurular 18 Ocak 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 3 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacaktır.

Başvurular sadece İnternet üzerinden e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecek.

UYARI: 2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı başvuruları sınav ücreti yatırıldıktan sonra e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

26 Şehirde 1250 Bekçi Alımı Olacak? Türkiye Geneli ne Zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğünden gelmiş olan duyuru ile 26 şehirde alım yapılacağı bildirildi. geri kalan 65 şehir içinde başvuru bekleniyor. Bu kapsamda en kısa sürede 2023/2 Bekçi alımı ilanı bekleniyor. şehir listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/bekci-alimi/egm-20231-26-ilde-1250-bekci-alimi-ilani-kilavuzu-ve-sehir-listesi-h43717.html

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

1. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylardan;

a) Sistem üzerinden alınacak Sınav Başvuru Belgesi,

b) T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport),

c) Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi),

d) Müracaat ettiği il sınırları içerisinde Müracaat Kabul aşamasının son günü (03 Şubat 2023) itibarıyla en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,

e) Son bir yıl içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,

g) Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği (S.G.K.’ dan alınan belge), h) Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,

i) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,

j) Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgilendirme Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sağlık Bilgilendirme Formu müracaat yerleri açıklandığında internet ortamında yayınlanacaktır.)

2. Yapılacak işlemler için başvuru dilekçesinde belirtilen bilgiler esas alınacağından, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacak ve herhangi bir hak iddia edemeyecektir.

3. Müracaatı kabul edilen adaylar Ön Sağlık Kontrol Komisyonuna alınmaya hak kazanacaklardır.

Başvuru Ücreti Ne Kadar?

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti 680 TL olarak bildirildi.

Başvuru ücreti konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlara yazınız.

Anlaşmalı Banka Hangisidir?

Başvuru ücreti olan 680 TL 18.01.2023 saat 09.00’dan 03.02.2023 saat 17.00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

Sadece Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. Başka bankalar üzerinden havale ve EFT ile işlem yapılmamalıdır. Adaylar başvuru ücretini sadece kendi adına ve kendi TC kimlik numarasına yatırmaları gereklidir.