Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı memur alımı için başvurular başladı. YÖK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 9. Dereceli kadrolarda olmak üzere 4 farklı alanda istihdam sağlamak üzere Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar Sadece Sözlü Giriş sınavı ile gerçekleştirilecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Başvurular Sona Eriyor!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ( YÖK ) memur alımı başvurusu için sona eriyor. Adaylara verilen sürenin sonuna geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 9 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi:09.02.2024

Başvuru Adresi: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA

Başvuru Belgeleri Nelerdir?

a) KPSS sonuç belgesinin aslı veya fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı.

b) Yükseköğretim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya belgenin verildiği Kurumca ya da Başkanlıkça onaylanmış örneği.

c) İki adet vesikalık fotoğraf.

ç) Adayın özgeçmişi.

YÖK Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 20 memur alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ( YÖK ) yayımladığı memur alımı ilanına göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre Özel olarak ise, Eğitim, KPSS, Yaş şartları istenecektir.

Yaş Şartı Nedir?

20 Uzman yardımcısı alımı için adayların 1 Ocak 2024 tarihi ile 35 yaşını tamamlamamış olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türünden en az 75 puan almış olmak şartı aranacak. Buna göre, yukarıdaki Puan türlerinden puan almış olmak gerekiyor.

Eğitim Şartı Nedir?

Adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin tabloda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği olan bölümlerden mezun olmuş olmak şartı aranacaktır.

İLANIN TAM METNİ