Yıldız Teknik Üniversitesi sözlşemeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Yıldız Teknik Üniversitesi bümnyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı alanlarda olmak üzere Bilişim sektöründe istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın yapılacak. Kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan şartlar haberde.

En Az 49 Bin 748 TL Maaş İle Personel Alımı Kontenjanları!

Yıldız Teknik Üniversitesi sözlşemeli personel alımları Yüksek maaş ile yapılacak. Bu kapsamda;

  • 1 Ağ Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,
  • 1 Web Ön Yüz Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Yazılım Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,

olmak üzere toplamda 5 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Buna göre Alımlar yüksek maaş ile yapılacak olup maaş kat sayısını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar nedir?

Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan Şartı Detayları nedir?

2022 veya 2023 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ile İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) (yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dengi puan esas alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisine yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda en geç 20 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Editör: TE Bilisim