İŞKUR Kasım Ayı TYP İlanları: 373 Personel Alımı

İŞKUR TYP Personel alımı ilanları yayımlandı. Farklı alanlarda olmak üzere 373 Personel Alımı yapılacak. Alım ilanları ve başvuru detayları burada.

İŞKUR Kasım Ayı TYP İlanları: 373 Personel Alımı

İŞKUR TYP Personel alımı ilanları yayımlandı. Kasım ayı içerisinde yapılacak olan personel alımı ilanları ile 373 kişilik kadro ile alım yapılacak. İŞKUR bu yönde yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyor. Bu yönde Yayımlanan ilanlara kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nasıl yapılacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kasım Ayı Toplum Yararına Programları İlanları Yayımlandı!

Kasım ayı itibari ile yayımlanan ilanlar ile Toplum Yararı Programları adı altında personel alımları yapılacak. Şu anda aktif olan ilanlara göre alım yapılacak kadro Çevre temizliği olarak açıklandı. Alımlar Belediyeler ve Valiliğe personel alımı yapılacak. İşte Yayımlanan ilanlar ve programa katılımcı sayısı şöyle:

ADİLCEVAZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI - 25 Katılımcı

AHLAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI - 50 Katılımcı

BALIKESİR VALİLİĞİ - 18 Katılımcı

BİTLİS BELEDİYE BAŞKANLIĞI - 250 Katılımcı

TATVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI - 30 Katılımcı

TYP Personel Alımlarına Kimler Başvuru Yapabilecek?

İŞKUR Toplum Yararı programlarına başvuruda bulunmak isteyen Erkek ve Kadın adaylar bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan,

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
  • Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

şartları aranacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Yukarıdaki ilgili kurumlara başvuru yapmak için adaylar Türkiye İş Kurumu resmi İnternet adresini kullanacaklar. Bu kapsamda başvurular " https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx " adresi üzerinden başvuru yapılacaktır.

İlgili açılan başvuru ekranında Başvuru yapılacak İl seçeneğinden Bitlis veya Balıkesir seçerek ilgili ilanlara ulaşabileceksiniz.

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2021, 13:35
YORUM EKLE