TÜRKŞEKER İşçi alımı başvurusu sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Teknisyen ve Operatör kadrolarında 1000 İşçi alımı gerçekleştirielcek. Bu kapsamda başvuruların sona ermesi ile birlikte adaylar kura işelmlerini merak ediyor. Bu bağlamda Kura işlemleri ve sınav detayları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Kura Çekimi Hakkında Duyuru Geldi!

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yürütülecek işlemler ile Şirketimizin çeşitli pozisyonlardaki personel ihtiyacını karşılamak üzere açıktan 1000 Geçici İşçi alımı için 11.07.2023 – 17.07.2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan iş ilanlarına başvurular tamamlanmıştır.

Kura İşlemi Tarihi ve Kadrolar?

TÜRKŞEKER, 24 Temmuz 2023 tarihinde kura işlemini gerçekleştirecekti. ANCAK ERTELEME DUYURUSU GELDİ! Kura ile ilgili detaylar adaylara duyurulacaktır. Şirketin işçi alımı kapsamında aşağıdaki kadrolarda personel alımı yapılacaktır:

 • İş Makinaları Operatörü: 31 Kişi
 • Bilgisayarlı Makine Teknisyeni: 11 Kişi
 • Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni: 404 Kişi
 • Kimya Teknisyeni: 344 Kişi
 • Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni: 28 Kişi
 • Metal Teknolojisi Teknisyeni: 6 Kişi
 • İnşaat Teknisyeni: 18 Kişi
 • Makine Bakım Onarım Teknisyeni: 42 Kişi
 • Makine Teknisyeni: 78 Kişi
 • Elektrik Teknisyeni: 15 Kişi
 • Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni: 3 Kişi
 • Tarım Makinaları Teknisyeni: 20 Kişi

Kura Tarihi Ertelendi!

24.07.2023 tarihinde yapılması planlanan kura çekimi belge kontrol işlemleri neticesinde ilanlarda mevcut başvuru şartlarını taşıyan adayların belirlenmesine müteakip gerçekleştirileceğinden ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiş olup kura tarihi ve yeri www.turkseker.gov.tr internet adresinde bilahare açıklanacaktır.

Belge teslimi Yapılacak!

1 No.lu listede ortaöğretim düzeyinde öğrenim şartı bulunan geçici işçi alımı ilanlarına başvuran adayların 26.07.2023 Çarşamba günü mesai bitimine kadar iş başvurusunda bulundukları Fabrika Müdürlüklerine aşağıda belirtilen belgeleri elden, posta (iadeli taahhütlü), kargo veya e-posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla yapılacak gönderilerde yaşanabilecek gecikmeler sebebiyle 26.07.2023 Çarşamba günü mesai bitimi sonrasında teslim edilen belgeler değerlendirmeye alınmayacak olup bu konuda sorumluluk adaya aittir.

İstenen Belgeler Nelerdir?

1) Kimlik Fotokopisi,

2) Öğrenim Belgesi Fotokopisi (diploma)

3) Resmi kurumlara verilmek üzere düzenlenmiş Adli Sicil Kaydı (e-devletten alınmış çıktısı),

4) Mezuniyet Belgesi (e-devletten alınmış çıktısı),

5) Askerlik Durum Belgesi (e-devletten alınmış çıktısı) (erkek adaylar için),

6) G Sınıfı Sürücü Belgesi veya İş Makineleri Operatörlüğü Belgesi e-devletten alınmış çıktısı (Forklift,Loader, Kazıcı Yükleyici, Ekskavatör) (İş Makineleri Operatörü adayları için)

7) Meb Onaylı İnşaat Ustalık Belgesi veya İnşaat Mesleki Yeterlilik Belgesi (İstenilen mezuniyet dalından mezuniyeti olmayan İnşaat Teknisyeni adayları için)

DUYURUNUN TAMAMI BURADA