Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazete'nin 18 Kasım 2021 tarihli duyurusunda yer alan ilan ile Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 30 Nitelikli işçi alımı ilanı yayımlandı. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü 2021 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde yer üstü işlerinde çalışacak Lise mezunu Personel Alımı yapacak.

Kadro Dağılımı ve Eğitim Şartı:

Türkiye Taşkömürü Kurumu 30 işçi alımları Zonguldak ilinde yapılacak. 30 kişilik kadro ile;

11 Kaynak İşçisi Alımı: Meslek Liselerinin; Kaynakçılık, Metal İşleri bölümlerinden veya METAL TEKNOLOJİSİ bölümünün Kaynakçılık dalından mezun olmak.

13 Mekanizasyon ve Pres İşçisi: Meslek Liselerinin; Makine, Tesviye veya MAKİNE TEKNOLOJİSİ bölümünün (Endüstriyel Kalıpçılık, Kalıp, Makine Bakım Onarımcısı) dalından, METAL TEKNOLOJİSİ bölümünün (Isıl İşlemciliği, Çelik yapılandırma ve Metal Doğrama) dalından mezun olmak.

4 Talaşlı İmalat İşçisi: Meslek Liselerinin; Tesviye, TornaTesviye, Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC), Torna, Bilgisayarlı Makine İmalatçılığı veya Bilgisayar Destekli Üretim bölümünden mezun olmak.

1 Ağaç İşleri İşçisi: Meslek Liselerinin; Ağaç İşleri, Mobilya ve Dekorasyon, Ahşap Teknolojisi alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanı bölümünden mezun olmak.

1 Elektrik İşçisi: Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektrik - Elektronik, veya ElektrikElektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve pano montörlüğü dalından mezun olmak.

Yaş Şartı Belli Oldu!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak alım için adayların öncelikle 35 yaşını doldurmamış olması gereklidir.

Başvurular Ne Zaman?

İŞKUR ile işçi alımı başvuruları 22 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 26 Kasım 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İŞKUR resmi internet adresi üzerinden veya telefonla ALO 170 üzerinden yapılabilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Editör: TE Bilisim