TÜBİTAK personel alımı gerçekleştirecek. Resmi Gazetede 14 Mart 2023 tarihi ile yayımlanan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımlandı. Proje kapsamında yayımlanan ila için adaylardan aranan şartlar ve diğer bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

TÜBİTAK Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK BAŞKANLIK biriminde görevlendirilmek üzere yayımladığı ilan ile personeli pozisyonunda olmak üzere Teknisyen Alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 6 kişilik kadro için gerçekleştirilecektir. Ayrıca TÜBİTAK BAŞKANLIK Gebze/Kocaeli de bulunmaktadır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Bölüm Şartı Nedir?

Tübitak Personel alımında adaylardan ilgili Teknisyen kadrolarında mezun olmuş olmak şartı aranacaktır. Buna göre;

Yabancı Dil, Mesleki Tecrübe şartı Yok!

Yayımlanmış olan için KPSS siz personel alımı yapılacak. Ayrıca gelen ilana göre adaylardan herhangi bir Mesleki tecrübe şartı ve Yabancı dil şartı aranmayacaktır.

KPSS Şatı Aranacak!

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilana göre personel alımlarında adaylardan KPSS şartı aranacak. Buna göre KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mezuniyet Şartı Nedir?

Önlisans Bölümleri Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Otomasyon, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK BAŞKANLIK personel alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 20 Mart 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece Online olarak İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (kariyer.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Tarihleri: 14 - 20 Mart 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı Numaraları:

00007380092

00007380312

00007380438

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim