Resmi Gazete'nin 15 Nisan 2019 tarihli çeşitli ilanlar kısmında yayımlanmış olan ilanlar arasında yer alan TÜBİTAK personel alım ilanı ile kamuya 95 kişilik boşluk ile kamu personeli alımı ve memur alımı yapılacak. Söz konusu ilan için alım kadroları duyurulmuş olup, alınacak biriler farklıdır. Bu yönde TÜBİTAK iki farklı birime toplamda 95 memur alımı ve personel alımı yapacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

TÜBİTAK iki farklı ilan yayımladı. Bu yönde TÜBİTAK Ulusal Motoroloji Enstitüsü, uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve marmara Araştırma Merkezi bünyesinde görevlendirmek üzere, 4 Memur ( Koruma ) 2 Şoför, 1 Memur ve 1 teknisyen alımı yapacak.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ( SAGE ) bünyesine görevlendrmek üzere Araştırmacı ve Teknisyen pozisyonlarında, 87 personel alımı yapacak.

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANIYOR?

TÜBİTAK adaylarda öncelikle alım yapılacak pozisyona göre gerekli, Lise, Ön Lisans veya lisans programlarından mezun olmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sorumluluk saihib olmak, Ekip çalışmasına uygun olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın Türkiye İş kurumu üzerinde yayımlanamsının ardından başlayabilecekler. Buna göre başvurular İŞKUR resmi intnet sayfası olan (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıda sizlerle paylaşacğaımız bağlantıdan ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Editör: TE Bilisim