Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı yapacak. 3 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olan işçi alımı ilanına göre Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 44 kişilik kadro ile işçi alımı yapacak. 7 farklı kontenjanda olmak üzere Kamu İşçi alacak. Alımlar İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek olup Başvuru şartları ve kontenjanları sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Bayram Sonrası Başlıyor!

TTK 44 işçi almı kapsamında duyurudan sonra başvuruların başlaması bekeniyor. Bu yönde İŞKUR üzerinde Başvurular bayram tatilinden sonra başlayacak olup sadece Elektronik ortamda başvuru alınacak.

Başvuru Tarihleri: 16 - 22 Nisan 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Hangi Mesleklerde Personel Alımı Yapılacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu İŞKUR ile yayımlanan ilana göre alımlar,

  • 6 Kuvvetli Akım Tesisatçısı,
  • 5 Kaynakçı,
  • 21 Mekanizasyon Pres İşçisi,
  • 1 Numuneci Maden Ocağı,
  • 1 Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi,
  • 6 Mekaniker ( Kompresör ),
  • 4 Vinç Operatörü,

olmak üzere toplamda 44 işçi alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR ile yapılacak başvurularda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, Zonguldak ilinde ikamet ediyor olmak" şartları aranacak.

Pozisyonuna Göre Özel Nitekikler Nelerdir?

Kuvvetli Akım Tesisatçısı Alımı Şartı:  Meslek Liselerinin; ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Kaynakçı Alımı Şartı: Meslek Liselerinin; METAL TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Mekanizasyon Pres İşçisi Alımı Şartı: Meslek Liselerinin; MAKİNE TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden veya METAL TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Numuneci Maden Ocağı Alımı Şartı: Lise ve Dengi okulların; KİMYA TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi Alımı Şartı: Meslek Liselerinin; MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Mekaniker ( Kompresör ) Alımı Şartı: Meslek Liselerinin; ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOSİ Alanı ve dallarının birinden veya ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

Vinç Operatörü Alımı Şartı: Meslek Liselerinin; ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOSİ Alanı ve dallarının birinden veya ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ Alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu