TRT Personel Alımı ilanı yayımladı. TRT resmi iternet adresi üzerinde yayımladığı duyuruya göre trt 2021 yılı Personel alımı yapacak. Bu kapsamda TRT düzenlediği yetenek programı ile 250 ve üzeri personel istihdamı yapılmaktadır. Bu yönde TRT Yayıncılığın okulu TRT’nin yeni mezunlara ve iş hayatının başında olan gençlere yönelik istihdam programı adı altında farklı alanlarda alım yapılıyorç

2020 YILINDA 266 PERSONEL ALINDI!

TRT 2020 yılı için yayımladığı yetenek programı ile 266 kişiyi bünyesine istihdam ederek TRT ailesine kattı. " Yetenek Sende İşin TRT'de " sloganı ile 14 Nisan 2020 tarihinde yola çıkan TRT bu kapsamda 45 bin başvuru aldı. 7 Aşamalı değerlendireden geçen adaylardan 266 Yetenek TRT bünyesine katılarak işe başladı.

2021 YILI YETENEK PROGRAMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI!

TRT Personel Alımı için için 2021 yılı yetenek programı altında başvurular başladı. 29 Ocak 2021 tarihi ile başlayan başvurular en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek. İnternet aracılığı ile yapılacak başvurular için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI

HANGİ ALANLARDA ALIM YAPILACAK?

TRT Yayımladığı yetenek programı ile 7 farklı alanda alım yapacak. Bu kasamda Başvuru alanları; TV ve Radyo İçerik, Tv ve Radyo Teknik Fonksiyonlar, Kurumsal Fonkiyonlar, Pazarlama Stratejisi, Dijital Strateji, Dijital İçerik ve Bilgi Teknolojileri alanlarında başvurular alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysan,
  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezunsan veya 2021 yılı içerisinde lisans mezuniyet belgeni teslim edebileceksen,
  • İlk lisans mezuniyet tarihin 01.01.2018 ve sonrasıysa,
  • 01.01.1995 yılı ve sonrasında doğduysan,
  • İngilizce dil becerine güveniyorsan,
  • ”Sürekli gelişime önem veririm, medya sektörünün dinamizmine ayak uydururum!” diyorsan başvurabilirsin.

7 AŞAMALI DEĞERLENDİRME YAPILACAK!

1. TRT Yetenek Programımıza Başvuru

2. Genel Yetenek ve İngilizce Sınavında Kendini Göster

3. Video Proje Sınavını Tamamla!

4. Grup Vaka Sınavına Katıl

5. Atanacak Olan Kişilik Envanterini Tamamla!

6. İK Mülakatına Dâhil Ol

7. Birim Mülakatını Önde Bitir

Editör: TE Bilisim