Tarım Kredi Kooperatifleri memur alımı için ilana çıktı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere proje kapsamında istihdam edilmek üzere Memur Alımı yapılacak. İlgili ilana göre Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Geliştirilmiş Pazar Bağlantıları ile Mülteciler ve Türkiye Vatandaşlarına Kayıtlı Tarım İstihdamı Desteği Projesi için çalışacak memur alımı yapılacak.

Kontenjan Bilgisi nedir?

Söz konusu Proje kapsamında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Proje Uygulama Birimi’nde istihdam edilmek üzere bir Çevre Koruma Uzmanı alınacaktır. İlgili kadroda çalışacak olan adaylar proje süresi boyunca hizmet verecektir.

İlgili Proje Mart 2023– Aralık 2024 arasında yapılacaktır.

Proje Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Tarım kredi Kooperatifleri Memur alımı içn adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. Buna göre adayların KPSS dışında belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir.

- En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Çevre Mühendisliği alanında veya çevre bilimleriyle ilgili başka bir alandan mezun olmak, 

- Ulusal çevre mevzuatı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,

- En az 3 yıl çevre değerlendirme ve yönetiminde deneyim olmak üzere asgari 5 yıl iş deneyimine sahip olmak,

- Mükemmel iletişim becerilerine sahip olmak,

- İngilizce ve Türkçe dilini iyi seviyede konuşmak ve yazmak,

- Word, Excel, PowerPoint gibi bilgisayar yazılımlarına hakim olmak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Yurtiçi veya Yurtdışı seyahat engeli olmamak,

Ayrıca başvuru şartları dışında tercih sebebi olarak niteliklendirilen şartlar şöyledir:

  • IFI çevre gereklilikleri/politikaları/standartları (örn: Dünya Bankası, IFC, EBRD) yanı sıra sektöre özgü uluslararası sektörel iyi uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak tercih sebebidir.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) deneyimi tercih sebebidir.
  • Çevresel Etki Değerlendirmeleri/Çevre Yönetim Planlarının hazırlanması/uygulanması konusunda deneyim tercih sebebidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Tarım kredi Kooperatifleri Proje Memuru alımı için adaylar başvurularını en geç 1 Şubat 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ