Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere Memur ve kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların bazı nitelikleri sağıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak sizlere Sermaye Piyasası Kurulu Personel Giriş Sınavı hakkında detayları aktaracağız.

57 Memur ve Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) yayımladığı ilan ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında ve Teknik Hizmetler sınıfında olmak üzere 57 memur alımı gerçekleştirilecek. Buna göre Mezuniyete Göre kadro dağılımı:

Lise Mezunu: 15 Hizmetli, 6 Şoför, 5 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 2 Aşçı, 6 Şoför, 10 Koruma ve Güvenlik Memuru, 1 Tekniker, 7 Memur

Lisans Mezunu: 11 Memur

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca, KPSS, Yaş, Eğitim şartları aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

KPSS Şartı Taban Puan Şartı:

Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

01 Ocak 2023 tarihi itibariyle Memur, Koruma ve Güvenlik Memuru, Şoför, Tekniker ve Teknisyen için 35 yaşını, Aşçı ve Hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamış olmak,

Temizlik Görevlisi Alımı Şartı:

Temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak ve KPSS den 60 Puan almış olmak.

Aşçı Alımı Şartı:  

Aşçılık programından Ön Lisans mezun olmak ve 60 KPSS Olmak.

Şoför Alımı Şartı:

B sınıfı sürücü belgesine en az (5) yıldır sahip olmak ve 60 KPSS Olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartı:

Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak ve 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak.

Diğer Meslek Şartları ve Kontenjan Bilgisi:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı başvuruları için süreç 23 Ocak 2023 tarihi ile başlayacak. Adaylar başvurularını sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. 

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak - 6 Şubat 2023

Başvuru Adresi:  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim