Sermaye Piyasası Kurulu Geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre 57 kişilik kadro ile bünyesine 7 farklı meslek grubunda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Bu yönde alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS Puanı ile atama yapılacaktır.

57 Kamu Perosaneli Alımı Kontenjanları Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesine 57 kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu atama yapılacak. Bu kapsamda alımlar,

  • 15 Hizmetli,
  • 6 Şoför,
  • 5 Teknisyen, 
  • 2 Aşçı,
  • 10 Koruma ve Güvenlik Memuru,
  • 1 Tekniker,
  • 18 Memur,

Başvurular Sona Eriyor!

SPK 57 kamu personeli alımı için başvuru süreci 23 Ocak 2023 tarihi ile başlamıştı ve artı ksona ermektedir. Yukarıdaki kadrolarda sözleşmeli Kamu personeli alımı yapılmakta olup başvuru yapacak olan adaylar en geç 6 Şubat 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/spk-57-memur-alimi-ilani-en-az-60-kpss-ve-lise-7-meslekte-kontenjan-h43745.html

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuruların 6 Şubat 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar en geç 20 Şubat 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Başvuru değerlendirmeleri tamamlandıktan sonra sonuçlar Sermaye Piyasası Kurulu resmi İnternet adresinden duyurulacaktır.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuru değerlendirmeleri sadece KPSS puanına göre yapılacak. Adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılacak. Kurum bu yönde şu açıklamlarda bulundu:

Kurula yapılan başvurular, Sınav Komisyonunca değerlendirildikten sonra sözlü giriş sınavına katılabileceklerin isimleri, sınavın tarihi ve yeri Kurulun (http://www.spk.gov.tr) internet adresi üzerinden ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ilan edilir. Bu ilan tebligat hükmündedir. Sınav yeri ve/veya tarihinin değiştirilmesi halinde de durum Kurulun (http://www.spk.gov.tr) internet adresi üzerinden ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ilan edilir. Bu ilan tebligat hükmündedir.

Sözlü sınava katılabileceği tespit edilmiş olup isimleri ilan olunan adaylardan, daha sonra sınava katılma şartlarını taşımadığı halde gerçeğe aykırı bilgi verdiği veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı belirlenenler giriş sınavına alınmazlar. Bunlardan sınava girmiş olanların sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bu kişiler, hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

Editör: TE Bilisim