Olimpiyatlar için 600 Personel Alınacak

Erzurum ve Samsun şehirlerinde düzenlenecek olan iki olimpiyat için toplam 600 personel alımının yapılacağı duyuruldu.

Olimpiyatlar için 600 Personel Alınacak
Son birkaç senedir Türkiye uluslararası alanda başarılar elde ettiği gibi pek çok organizasyonu ev sahipliğinde düzenlemeye başladı. Rio 2016 Olimpiyat elemeleri için pek çok branşta sporcu ülkemizde mücadele etti. Bisiklet turları her sene yaz aylarında yapılırken EXPO 2016 çalışmaları hala devam ediyor. Samsun ve Erzurum şehrinde de iki olimpiyat düzenlenecek. Farklı ülkelerden yüzlere sporcunun katılımı ile gerçekleşecek bu organizasyonların sıkıntısız olması için Bakanlar Kurulu personel alımı için toplantı yaptı.

Organizasyonlarda sporcuların sağlığı için bütün önlemler alınacak ve her şeyin düzgün olması için personeller uyarılacak. Çalışmaların hızla devam etmesi ve eksiksiz olması için Bakanlar Kurulu yaptığı görüşme sonucunda 600 personelin işe alınmasını uygun gördü

600 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Bakanlar Kurulunda yapılan görüşmeler sonucu resmi gazeteye şu şekilde açıklama yapıldı. Erzurum da yapılacak olan 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali organizasyonu için toplam 200 personel ve Samsun da yapılacak olan 23. Yaz Deaflympics Oyunları organizasyonu için 400 personelin alımı uygun görülmüştür.

Alınacak olan personellere Olimpiyatların başlamasına bir yıl kaladan itibaren kademe kademe iş imkanı sağlanacak ve Olimpiyatların sonlanması ile 6 ay boyunca da tasfiye işlemleri için iş imkanı devam ettirilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre  Akkıvanç
Emre Akkıvanç - 4 yıl Önce

Aranan şartları neler ve ücret ne kadar

recep kurtoğlu
recep kurtoğlu - 4 yıl Önce

başvuruların ne zaman yapılacagını yazmamışsınız ve başvurular burdanmı yapılacak