KYK 1403 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları

Kredi ve Yurtlar Kurumu yaptığı açıklama ile bünyesine bin 403 sözleşmeli statüsünde çalışacak personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapan 5 binden fazla aday mülakata tabii tutuldu. Peki mülakat sonuçları ne zaman belli olacak?

KYK 1403 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları
Kredi ve Yurtlar Kurumu her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı ile bünyesine memur alımı yapmaktadır. Yıl içerisinde boş kontenjanların doldurulması için ise sözleşmeli personel ilanları verilmekte ve konu hakkında T.C. Devlet Personel Başkanlığından da bildiri yayınlanmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesine almış olduğu sözleşmeli personelleri genel olarak hizmetli statüsünde çalıştırmakta olup memur pozisyonu için KPSS puanları ile atama yapmaktadır.

KYK bünyesine çalışan hizmetliler daimi statüsünde çalışabildiği gibi 4/B sözleşmeli personel statüsünde de çalışabilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumuda yayınladığı bildiriler ile personelleri sözleşmeli statüsünde almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda yapılan duyuru ile kurum bin 403 personel alımı yapacağını açıklamıştı.

 Mülakatlar Yapıldı Sonuçlar Bekleniyor

Kredi ve Yurtları Kurumunun yapmış olduğu bildiri ile söz konusu pozisyonlara 5 binden fazla kişi başvuru yaptı. Başvurusu onaylanan adaylar mülaklara alındı ve mülakatların olmasının üstünden yaklaşık bir ay geçti ancak hala açıklama yok.

Kredi ve Yurtlar Kurumu mülakatların açıklanmasına ilişkin her hangi bir açıklama yapmadığı gibi adaylara konu hakkında da bilgi vermemektedir. Pozisyonlara başvuru yapan adaylardan Bakanlığa eleştiri yapılmaya devam ediyor. Mülakatların uzun sürede açıklanmamasını bundan önce Posta Telefon Telgraf Teşkilatı'da yapmıştı

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilara
Dilara - 4 yıl Önce

ee nasil basvuru yapiyorz peki

FATMA AKDUMAN
FATMA AKDUMAN - 4 yıl Önce

SAMSUN KYK KREDİ YURTLAR KURUMU KIZ ÖĞRENCİ YURTLARIN DA KAT GÖREVLİSİ OLARAK İŞ ARIYORUM TECRÜBEM VAR HABERİNİZİ BEKLİYORUM