İstanbul Üniversitesi 55 KPSS İle 100 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İstanbul Üniversitesi personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Üniversitesi bünyesine farklı niteliklerde 100 Sözleşmeli Hemşire alacak. Başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi 55 KPSS İle 100 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

28 Aralık 2018 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki personel ekdikliğini gidermek için personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre 100 kişilik kadro ile hemşire alınacak. Buna göre, Lisans ve Lise mezunu personel alımı yapılacak. Adaylarda bu yönde kamu personeli seçme sınavı şartı aranacak.

İstanbul Üniversitesi 100 kişilik boşluğu ile, Lisans mezunu 90 Hemşire ve Lise Mezunu 10 Hemşire alımı yapacak. Lisans mezunlarından herhangi hemşirelik bölümünün lisans mezunu olmak ve lise mezunları için Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İstanbul Üniversitesi alımını yapacağı personel adayından, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesi doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, erkeke adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca bunun dışında, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Haftalık 40 saati aşmayacak şekilde nöbet usülü çalışmayı kabul edebilmek, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli seçme sınavından Lise Mezunları için KPSSP94 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

İlgili İstanbul Üniversitesi personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın resmi gazete'de yayımlanması ile birlikte başvurular başlayabilir ve en geç 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını en geç 14 Ocak 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. İlgili ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 01:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebrar Evcenler
Ebrar Evcenler - 3 yıl Önce

Lisans mezunu 90 kişi alıyorsunuz lise mezunu 10 kişi alıyorsunuz peki bu lise hemşire mezunları napsınlar hiçbir yer almıyor mağdur durumdayız:(

Gizem
Gizem - 2 yıl Önce

Neden emek verip iyi bir konuma gelmeyi değilde. Başkalarının emeğine gaze dikiyorsunuz ?