Diyanet İşleri Başkanlığı 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte alınacak olan personeller ve detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Diyanet İşleri Başkanlığı boş pozisyonların doldurulması için çalışmalarına uzun süredir devam ediyor. Bilindiği gibi İmam-Hatip okulları bundan yıllar önce önü açık olmayan okullar gibi görünmekteyken hükümet yaptığı çalışmalar ile bu okulların önünü açtı ve Diyanet İşleri Başkanlığının yıl içerisinde daha fazla personel alımı yapabilmesi için önünü açtı. Diyanet İşleri Başkanı Görmez katıldığı televizyon programında verdiği demeçte 5 bin sözleşmeli personel alımının yapılacağını belirtti.

5 Bin Personel Alım Müjdesi

Diyanet İşleri Başkanı Görmek NTV'de darbe hakkında açıklamalarda bulunarak süreci baştan sona kadar değerlendirdi. Bunun yanı sıra adaylara müjdelibir haber veren Görmez sınav yapılacağını duyurdu. Şu ana kadar 3 bin 600 personelin açığa alındığı belirtilirken bu personellerinde yerine alınmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alımının yapılacağı duyuruldu.

İmam-Hatip alımları için yapılan sınavlarda bulunan gözetmenlerin bir bölümünün de FETÖ'cülükten dolayı görevden ihraç edildiğini belirten Görmez şaibenin olmaması ve kargaşanın yaşanmaması için sınavı iptal etmeyi uygun bulduklarını belirtti. Buna göre Eylül ayı içerisinde İmam-Hatip alım sınavlarının tekrar yapılamsı ve toplam da 5 bin 4-B sözleşmeli statüsünde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlerleyen haftalarda yine Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama yapılması beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yasin
yasin - 3 yıl Önce

önü kapanan sadece imam hatiplilermi sanat okulu mezunları hiç bir işe yerleşemedı stajdaki sigortalarımızı bize cok görüyorsunuz

mağdurum
mağdurum - 3 yıl Önce

Diyanet başkanımız Adaletle personel imam muezin k kurs alımlarında herkesi mulakata çağırın bizler mağduruz camiler de işkur vasıtasıyla imam hatip olarak görev yapıyoruz çocuklarımız var yaş 41 bize bi görev istiyoruz 05384098830 buda cep telefonu Allah Rızası için yardımcı olun

Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Allah aşkına biri doğru düzgün bir açıklama yapsın zamanında bilgi verin her yıl mağdur oluyoruz neylerin gerektiğini güzelce açıklayın senelerden beri hep devleti yiyenler is başında oldu dogru bilgiler vermeden içerden kendi islerini halledip is basi yaparak maaş aldılar arkada magdur kalanlarda kaldı bir açıklamayı mesela kayıtlara bi hafta kalasıya açıklanıyor yaa