YTB 60 KPSS Temizlik, Şoför, Tekniker, Kamu Sözleşmeli Personel Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ( YTB ) sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu kamu personeli alımı kontenjan ve şartlar haberde.

YTB 60 KPSS Temizlik, Şoför, Tekniker, Kamu Sözleşmeli Personel Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Kamu Personeli alım ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanan ilan ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Kısa Adıyla YTB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yeni personel istihdamı yapacağını bildirdi. Kamu Personeli Alımı için 5 farklı meslek duyuruldu ve 10 kişilik kadro ile En Az Lise Mezunu Personel Alımı gerçekleştirilecek. Peki hangi mesleklerde personel alınacak? Adaylardan aranan nitelikler nelerdir? Tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Alım Yapılacak Personel Kadroları Nelerdir?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Lise mezunu Destek Personeli Alımı yapacak. Ön Lisans mezunu tekniker ve Lisans mezunu programcı alımı yapacağını ilan etti. İşte kontenjan dağılımı şöyledir;

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu ilana başvuru yapabilmek için 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmanız gereklidir. Bunun dışında KPSS ve alanına göre göre özel niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir. Ayrıca adayların 35 yaşından büyük olmamaları şarttır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Destek Personeli Alımı Şartları:

Adayların öncelikle Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmaları şarttır. Ayrıca herhangi bir Bulaşıcı hastalığı olmadığını sağlık raporu ile onaylamış olmaları gerekmektedir.

  • Temizlik Personeli Alımı için, Tercihen, kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak,
  • Şoför Alımı İçin, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC2 belgesine sahip olmak ve 1 yıl geçerliliği bulunan psikoteknik belgesine sahip olmak gereklidir.
  • Boyacı için, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen İnşaat Boyacısı/Boyacı belgesine sahip olmak.

Tekniker (Elektrik Teknikeri) Alımı Şartları:

  • Yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı, elektrikli cihaz teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, elektronik teknolojisi ön lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

Programcı Alımı Şartları:

  • Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak.
  • En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.
  • Tercihen, .NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan için başvuru süreci ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içersinde yapılmış olması gereklidir. Başvurular şahsen veya osta ile gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri: 20 Haziran - 4 Temmuz 2022

Başvuru Adresi: Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Oğuzlar Mah. Mevlana Bul. No: 145 Balgat/Çankaya/ANKARA

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 09:39
YORUM EKLE