Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 91 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 91 personel alacak. En az lise mezunu ve 60 KPSS Puanı ile personel alımı 19 şehir kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 91 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel alımı yapacak. Az Önce Resmi Gazetede 18 Eylül 2023 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere 19 Şehirde 91 Sözleşmeli Personel Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Adaylardan aranan Başvuru şartları ve Kontenjan dağlımını sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 30 Temizlik Görevlisi, 2 Sıhhi Tesisatçı, 1 Kaloriferci, 4 Garson, 1 Boyacı, 2 Bahçıvan

Ön Lisans Mezunu: 1 Aşçı, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Büro Personeli, 4 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli, 22 Mühendis

Hangi Şehirlerde Personel Alımı Yapılacak?

 1. Ankara,
 2. Tekirdağ,
 3. Bursa,
 4. Adana,
 5. İzmir,
 6. Bolu,
 7. İstanbul,
 8. Samsun,
 9. Diyarbakır,
 10. Çanakkale,
 11. Edirne,
 12. Trabzon,
 13. Mersin,
 14. Muğla,
 15. Sinop,
 16. Balıkesir,
 17. Bartın,
 18. Hatay,
 19. Kastamonu,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sözlşemeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca Tam Zamanlıı veya Vardiyalı olarka çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Adayların ilgili alanlarda Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesindeki eğitim birimlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. 

Mesleğe Göre Aranan Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık Memur Alımı başvurusu 18 Eylül 2023 tarihi ile başlamış olup sadece Elektronik ortamda yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 18 Eylül - 29 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine Çetinkaya
Emine Çetinkaya - 2 hafta Önce

İnşAllah bir gün duyarsınız dikkate alırsınız
Önlisans mezunları için tam bir fiyasko tüm kamu ilanları bakın tüm bakanlıklar devlet işleri ni takip ediyorum bi tane mi Bankacılık sigortacılık mezunlarına uygun iş olmaz.Yani tüm muhasebe derslerini finans derslerini banka sayısal dersleri görüp, iş kamu ilanlarına gelince mezuniyet alanı yüzünden hiç bir ilana başvuramıyoruz.Mezun oldugunuz bölümle uyuşmuyor diyor başvuru ekranında . YA ADALET ,YA,BURO YONETIMI SEKRETERLIK ,YÖNETICİ ASISTANLIĞI ,YA HALKLA ILISKILER YA MUHASEBE ÖNLISANS BIZIM SUÇUMUZ NEY AYNI DERSLERİ BİZDE GÖRDÜK BU İLANDAKİ İŞLERİ BİZ YAPAMIYOR MUYUZ YANİ BİRAZ DUYARLI OLUN LÜTFEN ÇOK YIPRANDIK BUNALDIK ARTIK

Güler Kırçiçek
Güler Kırçiçek - 2 hafta Önce

İşe girmek istiyorum