RTE Üniversitesi 36 Hemşire Alımı İlanı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi farklı alanlarda 36 sözleşmeli hemşire alımı gerçekleştirecek. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde.

RTE Üniversitesi 36 Hemşire Alımı İlanı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 11 Temmuz 2023 tarihi ile Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ve eğitime sahip olmak gereklidir. Bu kapsamda Sözleşmeli personel alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca alımlar Sözleşmeli olarak 4/B maddesine göre KPSS puanına göre değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesine toplamda 36 kişilik kadro ile Hemşire alımı yapacağını bildirdi. Ancak alımlar farklı eğitim seviyesinde gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda;

  • Lise mezunu 5 Hemşire, 
  • Ön Lisans Mezunu 5 Hemşire, 
  • Lisans Mezunu 28 Hemşire, 

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şatlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, KPSS ve Eğitim nitelikleri aranacak.

KPSS Şartı Ne Olacak?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli seçme Sınavından lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı için başvurular başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular istenilen belgeler ile elden veya postayla Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 11 - 25 Temmuz 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE