ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine sözleşmeli olarak farklı alanlarda personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve alım kadroları ilanın devamında yer almaktadır.

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı 22 Ocak 2018 tarihli yayımladığı ilana göre, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Adaylar bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından ve Yabancı Dİl Sınavındn puan almış olmaları şarttır. Ayrıca adayların KPSS ve YDS puan durumlarına bakarak Giriş Sınavı yapılacaK.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliği için toplamda 6 kişilik boş kadr ile alım yapacağını belirtti. Buna göre 4 Yazılım Mühendisi ve Ağ ve Sistem Uzmanı olmak üzere toplamda  6 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Ayrıca kadrolara göre adayların KPSS ve YDS puan ortalamasına göre Giriş sınavına kadro sayısının 10 katı kadar çağırılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesine alımını yapacağı 6 kişi için adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, İyi derecede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Analitik düşnebilmek, Yaratıcı ve yenilikçi olmak nitelikleri aranmaktadır.

Ayrıca giriş sınavına katılabilmek için 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dİl Sınavından ingilizce dilinden puan almış olmaları gerekmektedir. Buna göre adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 unun ortalaması alınarak bir sıralama yapılacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte yani 22 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Adaylar başvurularını en geç 07 Şubat 2018 tarihine kadar yapmış olmaları zorunludur. Buna göre başvurular, ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Başvuru formuna ve İstenilen belgelere ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah toy
emrah toy - 5 yıl Önce

Meraba lise mezunuyum ama işsizsim yetkililere sesleniyorum lütfen yardımcı olun numaram 05319012650