NKÜ Hastanesi Sınavsız 12 Hemşire Alımı Yapıyor!

Hastane Personel alımı ilanı yayımlandı. Lisans mezunu adaylar içerisinden Hemşire Alımı yapılacak. Başvuru şartları ve bilgileri haberde.

NKÜ Hastanesi Sınavsız 12 Hemşire Alımı Yapıyor!

Namık Kemal Üniversitesi hastanesi personel alımı için ilana çıktı. 12 kişlik sağlık personeli kadrosu ile Lisans mezunu adaylar içerisinden Hemşire Alımı gerçekleştirilecek. Hemşire alımları 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak yapılacak. Sözleşmeli Hemşire alımı için aynı zamanda KPSS Puan şartı aranacak ancak herhangi bir KPSS Taban puanı belirtilmemiştir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Üniversite Hastanesine herhangi bir mülakat yapılmaksızın Hemşire alınacak. Adayların 2020 yılı yapılan KPSS'den puan almış olmak şartı ile personel alımı gerçekleştirilecek olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirtilecektir.

Hemşire Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Hastaneye Hemşire alımı için adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu yönde " Tüekiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Olarak ise adaylardan;

Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Mezunu Olmak,

2020 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden puan almış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 

Vardiyalı çalışmasına engel herhangi bir durumu olmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite başvuruları başlamış olup en geç 6 Haziran 2022 tarihine kadar Üniversitenin web adresinden https://www.nku.edu.tr online başvuru şeklinde yapılacaktır.

Başvuru için adayların elektronik ortamdaki formu doldurmamaları, Sisteme KPSS sonuç belgesini, Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Fotokopisini yüklemeleri gereklidir.

iLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 15:49
YORUM EKLE