Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu ve 50, 60 70 KPSS Puanı ile sözleşmeli personel alımı kontenjanları haberde.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 9 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B fırkasına göre 10 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirecek. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 2 Teknisyen, 1 Temizlik Görevlisi, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Kütüphaneci, 1 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Alımlar KPSS Puanı ile yapılacağından adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için p94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir ve taban puanlar kontenjana göre farklılık göstermektedir. Ayrıca adayların herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Aşağıdaki tablo üzerinden özel niteliklere ulaşabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece Üniversite rektörlüğü personel daire başkanlığına yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 9 - 23 Ağustos 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE