Milli Saraylar Lise Mezunu 34 Temizlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Milli Saraylar İdaresi Temizlik görevlisi alımı ilanı yayımlandı. Lise mezunu adaylar içerisinden 34 Temizlik Görevlisi alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Milli Saraylar Lise Mezunu 34 Temizlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Milli Saraylar İdaresi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilana göre Milli Saraylar İdaresi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere  Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere 34 Temizlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında olmak üzere 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Saraylar İdaresi bünyesine Lise mezunu adaylar içerisinden Destek Personeli pozisyonunda 34 Temizlik Görevlisi alacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu yönde Özel olarak ise KPSS ve yaş şartları aranacak. Genel ve Özel şartlar şöyledir;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- 18 yaşını tamamlamış ve 35 Yaşından büyük olmamak,

- 2022 yılında yapılan KPSS'den P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Herhangi bir Ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olmak,

gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Temizlik Görevlisi alımı başvuruları Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylar başvurularına 11 Temmuz 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 24 Temmuz 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Milli Saraylar İdaresi kariyer adresi üzerinden yapılması gereklidir. İlanın tam metni ve diğer detaylar için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/milli-saraylar-254-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-lise-on-lisans-h44735.html

YORUM EKLE