MGM 48 Temizlik, Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı Sonuç ve Taban KPSS

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 48 Sözleşmeli personel alımı 29 Farklı şehir için sonuçlar ve yerleştirme işlemleri hakkında bilgiler haberde.

MGM 48 Temizlik, Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı Sonuç ve Taban KPSS

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan MGM Personel Alımı ilanına göre 29 Farklı şehirde 48 Sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirilmişti. Başvurular en az Lise ve Ön Lisans mezunu adaylardan alındı. Başvuru yapan adayların merakla beklediği sonuçlar ve Taban KPSS hakkında bilgileri sizlerle bu haberimizde paylaşacağız.

48 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

MGM bünyesine 3 farklı kadroda istihdam edilmek üzere 48 Sözleşmeli Personel alacak. Alımlar Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilecek. Bu kapsamda MGM " 41 Temizlik Görevlisi, 1 Şoför, 6  Koruma ve Güvenlik Görevlisi " kadrolarında sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Başvurular Sona Eriyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu 30 Ekim 2023 tarihi le başlamıştı ve artık sona eriyor. Söz konusu kontenjanlar için henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 13 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuruda bulunabilecekler.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/mgm-29-sehirde-48-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-h45383.html

Mülakatsız Personel Alımı Yapılıyor!

MGM 48 sözleşmeli personel alımında adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Buna göre KPSS Puanı ile alınan başvurularda Puan sırasına göre en yüksek puandan en düşük puana kadar ve Şehre kontenjan ele alınarak sıralamaya göre yerleştirme işlemleri yapılacak.

ASİL olarak 48 kişi yerleşecek. yedek aday olarak ise 96 Aday seçilecektir.

Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yerleştirme sonuçları ile yerleşen adaylardan istenilen belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler www.mgm.gov.tr adresinde ilan edilecek olup ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Başvuruların 13 Kasım 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçların en geç 30 Kasım 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

KPSS taban Puan Kaça Düşer?

Söz konusu Kontenjanlara en düşük 60 KPSS Puanı ile başvuru alınmaktaydı. Yapılacak değerlendirmelerde Taban 70 puan bekleniyor. Ancak kesin sonuçlar MGM tarafından açıklanacak.

YORUM EKLE